Pastrňák čelí nepříjemné kritice. Boston je nad propastí

Čerstvě osmadvacetiletý Švéd, který je o tři týdny starší než jeho český kámoš, vynechal úvodní tři zápasy série prvního kola play off kvůli záhadným migrénám. Jak ale ukázal duel č. 6., ke smůle Bruins už je naprosto fit. „Bojovali jsme, odmakali to,“ usmíval se Nylander, když Toronto srovnalo zápasový stav na 3:3. Při výhře 2:1 dával oba domácí góly.

Ten první se štěstím, když jeho nahození před Jeremym Swaymanem nešťastně tečoval hostující bek Charlie McAvoy. V závěru třetí třetiny při bostonském náporu pak Nylander pláchnul a v samostatném úniku hodinářsky zakončeným blafákem oklamal gólmana Bruins. Torontský brankář Joseph Woll kapituloval až desetinu sekundy před koncem zápasu. V noci na neděli se tak bude hrát rozhodující sedmý duel v bostonské TD Garden.

„Sledovat úvodní tři zápasy jen z tribuny bylo trpké,“ líčil švédský forvard, od kterého Maple Leafs při absenci nejlepšího střelce Austona Matthewse potřebují góly. A blonďák z hokejové rodiny (jeho táta Michael válel s Jaromírem Jágrem v NY Rangers) modro-bílému hokejovému národu přání splnil.

„Velká věc, přesně tohle od hráče jeho kalibru čekáte,“ jásal kouč Toronta Sheldon Keefe.

Bostonská noční můra z minulého play off nabírá letos čím dál reálnější kontury. Před rokem Bruins ztratili v úvodním kole vedení 3:1 na zápasy s Floridou a vypadli. Trenérský tým české reprezentace v čele s Radimem Rulíkem by se určitě nezlobil, pokud by se historie opakovala. Pastrňák a spol. teď mají ale určitě jiné myšlenky.

Torontský William Nylander potopil dvěma góly BostonVideo: sntv

České číslo 88 bodovalo v úvodních čtyřech duelech série, jakmile Pastrňák zmlknul, nastaly problémy. „Toronto mělo v první třetině několik příležitostí a jejich brankář předvedl důležité zákroky. V dalším průběhu už jsme se zlepšili. Ale musíme být mnohem lepší hlavně na začátku,“ mínil Pastrňák, který čtyřikrát střílel na Wolla a ve druhé třetině inkasoval za vysokou hůl 2+2.

V předchozích třech sedmizápasových sériích s Torontem nakonec vždycky slavil Boston. V letech 2013 a 2018 Maple Leafs také dotáhli ztrátu 1:3, jenže nezvládli rozhodující souboj. V roce 2019 naopak Bruins otáčeli z 2:3 na 4:3. A příště udělají všechno, aby slavili znovu, i když se jim poslední dva zápasy krutě nevyvedly.

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy