SESTŘIH: Pardubice rozstřílely Plzeň a dotáhly se na první příčku

Pardubice měly v šesté minutě velkou příležitost. Domácí dostali kotouč do brankoviště a Zámorský si puk málem srazil do vlastní sítě. Hosty zachránil gólman Nick Malík.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy

Přihlásit se

Pardubice–Plzeň, Zámorský si málem srazil puk do branky, hosty zachránil MalíkVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dynamo se dočkalo vedení ve 26. minutě. Martin Kaut frnkl hostující obraně a Zámorský zatáhl za záchrannou brzdu. Nařízené trestné střílení proměnil Roman Červenka.

Pardubice–Plzeň 1:0 (26. Červenka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O tři minuty později přišla další domácí trefa. Nahození Dvořáka od modré čáry tečoval pod horní tyčku Daniel Herčík.

Pardubice–Plzeň 2:0 (29. Herčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do potyčky se ve 45. minutě dostali domácí Jakub Lichtag a hostující Tomáš Pitule. Více ran rozdal domácí útočník, plzeňský forvard ho však povalil na záda.

Pardubice–Plzeň, domácí Lichtag shodil rukavice, Pitule ho povalil k zemiVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po plzeňských faulech hráli domácí přesilovku pět na tři. Tu sice nevyužili, ale v klasické početní výhodě už se prosadili. Kautovu pobídku tečoval za záda Malíka připravený Jiří Smejkal.

Pardubice–Plzeň 3:0 (55. Smejkal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Byl to povedený večer letních posil. Jednu trefu zaznamenal Červenka, a dokonce dvě Jiří Smejkal. Dynamo sice opět pohrdlo dvojnásobnou přesilovkou, ale po jejím konci pardubický forvard nasměroval za Malíka střílenou přihrávku Radila.

Pardubice–Plzeň 4:0 (59. Smejkal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Exhibiční závěr si užívali domácí hokejisté, kteří přidali ještě jeden gól. Skóre na konečných 5:0 uzavřel Jan Mandát.

Pardubice–Plzeň 5:0 (60. Mandát)Video: Tipsport Extraliga / BPA

11. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice – HC Škoda Plzeň 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 26. Červenka z trest. střílení, 29. Herčík (T. Dvořák, Červenka), 55. Smejkal (Kaut, Čerešňák), 59. Smejkal (Radil, Červenka), 60. Mandát (Smejkal). Rozhodčí: Šír, Ondráček – Klouček, Štěpánek. Vyloučení: 2:7, navíc Lichtag – Pitule 5 minut. Využití: 1:0. Diváci: 9169.
Pardubice: Will – Čerešňák, D. Musil, Švec, T. Dvořák, Hájek, Vála, Houdek – Herčík, Paulovič, Červenka – M. Kaut, Poulíček, Smejkal – Radil, T. Zohorna, R. Kousal – Vondráček, Mandát, Lichtag. Trenér: Baďouček.
Plzeň: Malík – Zámorský, Malák, Merežko, Skok, Dujsík, Piskáček, Pšenička – Lev, Lalancette, Simon – Holešínský, Klepiš, Schleiss – Matýs, Mertl, Söderlund – Hauser, Pitule, Urban. Trenér: Jandač.

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy