Neziskovka promítala na základní škole film o transgenderu, rodiče o tom nevěděli

Když žákům základní školy v Českém Krumlově promítala nezisková organizace „výukový snímek“ o transgenderu, lesbickém páru a teenagerech v USA, kteří mají potíže s určením identity, ozvala se matka jednoho ze školáků. Rada města pověřila Komisi pro školství, aby prošetřila, co se dětem promítalo, jaký byl obsah filmu a další okolnosti.

Jedná se o snímek nazvaný První touchdown (First Down), jehož trailer je sice veřejně dostupný i rodičům, neprozrazuje však skutečný obsah filmu. Trailer vytváří dojem, že se jedná o motivační snímek o malém americkém dívčím fotbalovém týmu.

I popis traileru představuje snímek neutrálně. „Trenér Crys Sacco vede své svěřenkyně v americkém fotbale, aby jen nedávaly góly a nevyhrávaly šampionáty, ale především k týmové hře. Chce, aby v týmu hráčky našly vzájemnou oporu a na chvíli zapomněly na své domácí problémy.“

Při sledování snímku se však ukazuje, že skupinu teenagerů vede trenér/ka, který/á svému týmu na začátku filmu oznámí: „Vloni jste mě znali jako Cristl. Letos jsem Crys a používám mužský rod a zájmena.“ Trenérka si před kamerou píchá testosteron a prochází změnou pohlaví. Dále se ve filmu objevuje lesbický pěstounský pár nebo pravděpodobně další dívka vystupující jako chlapec.

Předseda Komise pro školství a zastupitel města pan Zdeněk Zajíček spolu s rodiči podrobil film i neziskovou organizaci podrobnější analýze. Deníku Epoch Times sdělil, že zástupci festivalu opakovaně odmítali rodičům i zástupcům komise předložit celý snímek s odůvodněním, že „se na něj vztahují autorská práva“.

Rozhovor se zastupitelem města Zdeňkem Zajíčkem o jeho zjištěních připravujeme.

Jednalo se o promítání konané loni v rámci festivalu Jeden svět na školách, který pořádá nezisková organizace Člověk v tísni, která podle provedené analýzy čerpá finance „především ze státních rozpočtů zahraničních zemí (zejména USA) nebo rozpočtu EU“.

Pozor Aktualita:  Další posila pro útok Mory! Vrací se hvězda Frýdku-Místku

Na koláčovém grafu níže je viditelné, že celkové příjmy neziskovky v roce 2021 tvořily téměř tři miliardy korun, z čehož 69 % financuje EU a zahraničních vlády.

Screenshot z prezentace vytvořené v rámci šetření Komise pro školství v Českém Krumlově. (poskytl Ing. Zdeněk Zajíček)

Je známo, že rozšiřování programů diverzity, ekvity a inkluze, včetně „genderové ideologie“, finančně podporuje Evropské komise, úřady EU a také „progresivní“ politická scéna v USA. Tato ideologie, která prohlašuje, že „přirozenost neexistuje“, se objevuje v dokumentech jako je českým senátem odmítnutá Istanbulská úmluva nebo návrhu nových rámcových vzdělávacích programů pro základní školy v ČR.

Neziskové organizace ji částečně představují jako „obohacení moderního vzdělávání“ prostřednictvím přednášek LGBT aktivistů nebo jako „umělecká filmová díla“, která mají dětem „otevírat prostor pro liberální chápání světa“.

Podle zastupitele Zdeňka Zajíčka rodiče často nemají tušení o tom, čemu jsou jejich děti ve škole vystavovány.

„Rodiče neměli k obsahu filmu přístup, a to ani po osobním vyžádání, nemohou se účastnit projekce, ani následné diskuse,“ říká Zajíček. „Předpokládám, že při takovém přístupu organizátora ani učitelé zpravidla nevědí, co bude snímek obsahovat. Jeden svět má k projekcím údajně doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, ale prozatím nám ho nikdo nebyl schopen předložit.“

Požádali jsme o komentář zástupce MŠMT, neziskové organizace, vedení základní školy a města. Jejich reakce zveřejníme v následujícím článku.

Stoupající odpor proti vedení dětí k transgenderu

Snímek První touchdown je příběhem dětí, které opustily své rodiny a nalezly pod jinou identitou „spásu“ v transgenderové komunitě. Podobné narativy o opuštění rodiny a nalezení štěstí v komunitě dětí vychovávané pěstouny se objevují i v populární filmové tvorbě, například v americkém snímku z roku 2019 nazvaném Shazam!.

Na druhou stranu, v posledních letech také stoupá odpor k výchově dětí směrem k „volbě vlastní identity“ v období dospívání, kdy je podle některých expertů psychika dětí obecně značně oslabena a prochází procesem hledání sebeurčení.

Pozor Aktualita:  Víte, že v Jihomoravském kraji existují spoje na zavolání?

Proti vedení dětí k takzvané „tranzici“, chirurgické změně pohlaví, se vyslovilo již devatenáct států USA a zákaz, nebo omezení „tranzice“ nezletilých zavedly také některé země v Evropě jako Finsko, Švédsko, Francie, Dánsko, Norsko, Irsko nebo Velká Británie.

„Část našeho veřejného prostoru, Veřejné zdravotní služby Anglie, byla uzurpována kulturou zatajování a ideologie, které jsme dovolili, aby pošlapala důkazy a bezpečnost.“ 

— Victoria Atkinsová, britská ministryně zdravotnictví (zdroj)

Anglie nedávno oznámila, že zavádí významné změny v přístupu k transgenderové ideologii. Hormonální léčba dětí bude zakázána, lékaři, kteří pravidla poruší, budou vyřazeni z praxe a používání „inkluzivního jazyka ve zdravotnictví“ bude maximálně „osekáno“. Britská ministryně zdravotnictví oznámila, že v nemocnicích bude kladen důraz na „biologické pohlaví, ne na ideologii“.

Veřejná zdravotní služba Anglie (NHS England), což je systém veřejného zdravotnictví v největší části Velké Británie, si nechala zpracovat hodnocení, jak zlepšit léčbu dětí a dospívajících, kteří zažívají poruchu pohlavní identity a mají pochybnosti o svém pohlaví.

V České republice po zveřejnění návrhu nových vzdělávacích programů pro základní školy založili na začátku května manželé Novákovi z Třebíče petici, která do dnešního dne čítá přes 2 500 podpisů.

V textu vyzývají ministra školství Mikuláše Beka (STAN), aby „zastavili takto připravované RVP a dokument nahradili takovým, který bude výsledkem celospolečenské diskuse a bude reagovat na skutečné problémy českého školství, které trápí rodiče i učitele. A bude také odpovídat faktům, nikoliv ideologiím“.

Případy lidí, kteří si nechali chirurgicky odstranit části těla a litovali

Chovajíc v náručí svého malého syna doma na předměstí Chicaga, novomanželka Daisy Stronginová říká, že hluboce lituje toho, že si ve dvaceti letech nechala při zákroku pro změnu pohlaví odstranit obě prsa. Stronginová říká, že „v 15 letech byla odstrkovanou dívkou, nejistou a velmi sebestřednou“ a touha po změně pohlaví byla „lákavá“. Více…

Chloe Coleové bylo 15 let, když souhlasila s tím, aby jí chirurg, který „potvrzuje pohlaví“, odstranil zdravá prsa – bylo to rozhodnutí, které jí změnilo život a kterého nyní hluboce lituje. Dívka bydlí v severní Kalifornii a svezla se na vlně transgenderové ideologie, která jí slibovala „skvělý nový život“, pokud podstoupí operativní změnu pohlaví. V rozhovoru popisuje podle svých slov „brutální“ přechod z ženy na muže, který byl vším jiným než romantizovanou „genderovou cestou“, jak ji líčili transgenderoví aktivisté a lékaři. Více…

(Zprava) Chris Beck v rozhovoru hovoří pro MSNBC jako „žena“. (Screenshot YouTube) Nedávná fotografie Chrise Becka v uniformě námořnictva. (Sandi Foraci photography / CC BY 3.0)

Šestapadesátiletý veterán amerických námořních bojových jednotek (Navy SEAL) Chris Beck se v roce 2013 dostal na titulní stránky novin, když po 20 letech služby v armádě oznámil, že se cítí být ženou v mužském těle. Podstoupil hormonální terapii a nákladnou operaci změny pohlaví. Léta vystupoval pod jménem „Kristin“, než mu došlo zásadní zjištění: byl obelhán.

Pozor Aktualita:  Začínají dříve a bude jich méně. Jahodové samosběry startují už ve čtvrtek

Beck nyní tvrdí, že ho psycholog Správy pro veterány během hodinového terapeutického sezení přesvědčil, že je transsexuál, a nalákal ho na lukrativní knižní smlouvu. Chris Beck dodává, že jeho minulá identita je stále využívána k indoktrinaci, a varuje děti a rodiče před „trans-washingem“ – propagací „trans identity“ v ještě ovlivnitelné mysli, která děti nutí k trvalým rozhodnutím, jež jim změní život, v rozporu s jejich nejlepšími zájmy. Více…

✅ Více: ZDROJ ZDE