Soupeř Slavie i Plzně v Evropské lize PAOK padl s Galatasarayem, Anderlecht slaví

V belgické metropoli se diváci dočkali branek až po změně stran. Anderlecht rozhodl o výhře v rozmezí 60. až 66. minuty, kdy se trefili Verschaeren a Dolberg z penalty. Domácí poté v 81. minutě oslabil vyloučením Angulo, čehož Traoré využil ke snížení, na vyrovnání však Ferencváros nedosáhl. „Fialky“ odehrají oba duely s českými celky venku, nejprve se představí v Edenu a poté ve Štruncových sadech.

Naopak PAOK vyzvou Slavia i Plzeň na jeho stadionu. Také v souboji mezi řeckým celkem a Galatasarayem padaly góly v druhém poločase. Turecký tým poslal do vedení vlastní brankou Rahman, za hosty srovnal Konstantelias. Zápas dvou mužstev, která neuspěla v kvalifikaci Ligy mistrů, rozhodl v 76. minutě Akgün, pojistku přidal v nastavení Icardi.

Pozor Aktualita:  Na Muchovou se valí kritika. Respekt neexistuje, zuří Ruska

Manchester United bere jen bod

Manchester United vedl po zásahu Eriksena, Twente zareagovalo po přestávce díky Lammersovi. Svěřenci trenéra Ten Haga, kteří se v prosinci představí na západě Čech, nevyhráli čtvrtý z posledních šesti soutěžních duelů.

V utkání Nice – San Sebastian padly obě branky v úvodním dějství. Hosté skórovali jako první, na trefu Barrenetxee odpověděl v nastavení Rosario. Plzeň se utká se španělským celkem doma, naopak Dynamo Kyjev ji čeká venku.

Zklamaní fotbalisté Manchesteru United

Plzeň se ještě v novém formátu soutěže utká s Frankfurtem, na jehož stadionu začne ligovou fázi ve čtvrtek, Ludogorcem Razgrad, který doma podlehl Slavii 0:2, a Bilbaem, na něž narazí i Pražané. České týmy mají pět společných soupeřů, vršovické mužstvo na rozdíl od Viktorie čeká Ajax Amsterodam, Fenerbahce Istanbul a Malmö, jež v závěrečném předkole Ligy mistrů podlehlo dvakrát pražké Spartě.

Kadeřábek pomohl k remíze

Midtjylland vedl nad Hoffenheimem od 42. minuty. Dánský tým sahal po výhře, jenže v 90. minutě po akci dvou střídajících hráčů dosáhli hosté alespoň na bod, když Kadeřábek nahrál před branku na zakončujícího Moerstedta. Za domácí od 63. minuty nastoupil útočník Jan Kuchta, v dresu bundesligového celku odehrál celý duel útočník Adam Hložek. Jeho spoluhráč Robin Hranáč nebyl ani na lavičce.

Midtjylland vybojoval proti Hoffenheimu bod

Bodö/Glimt zdolalo Porto 3:2, Alkmaar stejným poměrem doma přehrál Elfsborg. Druhá polovina úvodních zápasů ligové fáze soutěže se odehraje ve čtvrtek. O týden později je na programu druhé kolo.

Po změně formátu pohárů v hlavní fázi všech 36 týmů vytvoří jednu společnou tabulku. Na všechny celky Evropské ligy čeká osm zápasů s různými soupeři, prvních osm mužstev postoupí přímo do osmifinále, kluby na devátém až 24. místě čeká úvodní kolo vyřazovací fáze.

1. kolo fotbalové Evropské ligy:

Alkmaar – Elfsborg 3:2 (1:1)

Branky: 44. a 50. Van Bommel, 74. Parrott z pen. – 23. Ouma, 53. Hedlund. ČK: 86. Holmén (Elfsborg).

Bodö/Glimt – FC Porto 3:2 (2:1)

Branky: 39. a 63. Hauge, 15. Högh – 13. Omorodion, 90. Gül. ČK: 51. Isak (Bodö/Glimt).

Anderlecht – Ferencváros Budapešť 2:1 (0:0)

Branky: 60. Verschaeren, 66. Dolberg z pen. – 86. Traoré. ČK: 81. Angulo (Anderlecht).

Dynamo Kyjev – Lazio Řím 0:3 (0:3)

Branky: 5. a 35. Dia, 34. Dele-Bashiru. ČK: 72. Braharu – 82. Noslin.

Galatasaray Istanbul – PAOK Soluň 3:1 (0:0)

Branky: 48. vlastní Rahman, 76. Akgün, 90.+5 Icardi – 67. Konstantelias.

Manchester United – Twente Enschede 1:1 (1:0)

Branky: 35. Eriksen – 68. Lammers.

Midtjylland – Hoffenheim 1:1 (1:0)

Branky: 42. Osorio – 90. Moerstedt.