Souček zařídil West Hamu bod, záložník Chelsea vstoupil do dějin

Manchester City hrál na hřišti Newcastlu nerozhodně 1:1 a po druhé remíze za sebou může přijít o vedení v tabulce. Poprvé v ligové sezoně vyšel gólově naprázdno kanonýr Erling Haaland, který v prvních pěti zápasech nasázel deset branek.

Bodově se na obhájce titulu a přespříštího soupeře pražské Sparty v Lize mistrů dotáhl Arsenal, byť nad Leicesterem zvítězil 4:2 až po gólech v nastavení, a na první místo může ještě dnes poskočit Liverpool.

Souček trefil 29. gól

West Ham propadl v úplném úvodu a už po 37 sekundách poslal domácí do vedení Mbeumo. Brentford otevřel v první minutě skóre i v předchozích dvou zápasech a potřetí za sebou to dokázal jako první v historii Premier League. Na hřišti Manchesteru City (1:2) 14. září skóroval Wissa již po 22 sekundách a před týýdnem se Mbeumo trefil po 23 sekundách při další porážce na hřišti Tottenhamu (1:3).

Pozor Aktualita:  ANALÝZA: Souček a drsná kritika. Oprávněně? Nový kouč z něj vyrábí jiného hráče

Ani tentokrát to na vítězství nestačilo. Postaral se o to v 54. minutě Souček, který poprvé od 17. srpna v Premier League odehrál celé utkání. Jeho reprezentační kolega Vladimír Coufal naopak podruhé za sebou zůstal v lize mezi náhradníky.

Neskutečný výkon Palmera

Brighton šel na hřišti Chelsea do brzkého vedení zásluhou letní posila z Leedsu Ruttera. Ve 21. minutě ale Chelsea využila chybu v domácí rozehrávce a Palmer odstartoval galapředstavení. Na první gól navázal o sedm minut později proměněnou penaltou a hattrick završil za další tři minuty trefou do růžku branky z přímého kopu.

Pozor Aktualita:  Lauko usiluje o dres Minnesoty. Lekce bral od borců z MMA

Ve 34. minutě pro změnu hosté potrestaly chybu v rozehrávce Chelsea a Baleba snížil, ale Palmer ještě neřekl poslední slovo. Přestřelka po změně stran nepokračovala, ale svěřenci Enza Maresky se udrželi v jednobodovém dosahu za Manchesterem City a Arsenalem. Brighton po třech remízách v řadě poprvé v sezoně prohrál.

Cole Palmer se prosadil během prvního poločasu čtyřikrát

City jen za bod, Arsenal nezaváhal

Svěřencům Pepa Guardioly z Manchesteru City citelně chyběl klíčový záložník Rodri, který kvůli přetrženému vazu v koleně už v sezoně nenastoupí. Haalanda střelecky zastoupil chorvatský obránce Gvardiol, který ve 35. minutě po Grealishově akci zaseknutím vyřadil ze hry Burna a překonal brankáře Popea střelou na zadní tyč. Brzy po změně stran ale domácí Gordon utekl obraně a při snaze obejít Edersona jej brankář City fauloval. Nařízenou penaltu s přehledem faulovaný hráč proměnil.

V souboji neporaženého Arsenalu a na vítězství čekajícího Leicesteru vyhrál londýnský celek první poločas brankami Martinelliho a Trossarda, ale po přestávce dvakrát překonal Rayu obránce Justin. Arsenal následný tlak zužitkoval až v nastavení. Nejprve Sakův přetažený centr vrátil do mely před brankou Trossard a míč se odrazil od nohou záložníka Ndidiho do vlastní branky. O pět minut později proměnil kontr Havertz.

Anglická fotbalová liga – 6. kolo:
Newcastle – Manchester City 1:1 (57. Gordon z pen. – 35. Gvardiol)
Arsenal – Leicester 4:2 (20. Martinelli, 45.+1 Trossard, 90.+4 vlastní Ndidi, 90.+9 Havertz – 47. a 63. Justin)
Brentford – West Ham 1:1 (1. Mbeumo – 54. Souček)
Everton – Crystal Palace 2:1 (47. a 54. McNeil – 10. Guéhi)
Chelsea – Brighton 4:2 (21., 27. z pen., 31. a 41. Palmer – 7. Rutter, 34. Baleba)
Nottingham – Fulham 0:1 (51. Jiménez z pen.),

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy