Šónijský politik i africká dobyvatelka: Představení prvních vládců z Civilizace VII

Kořením každé Civilizace je její skladba možných vůdců a to, jak modifikují vaše herní možnosti a plány. A ne, nebudeme tu dnes řešit atomového Gándhího. Civilizace VII se v tomto ohledu nebude lišit od většiny svých předchůdkyň, a i když velkou roli budou hrát změny kultur v rámci věků, respektive vytváření jejich amalgámu (viz Jakubův článek z Gamescomu), pořád půjde i o to, kdo vaši civilizaci povede. Prozatím máme informace o první vlně představených vůdců a vůdkyň, včetně několika, které tvůrci potvrdili v různých streamech a podobně.

Tentokrát ovšem v souladu s faktem, že tvoříte vlastní kombinaci kultur, platí, že jednotliví vůdci nejsou vázaní na konkrétní civilizaci. Takže ano, vaše Mongoly může vést Tekumseh. Což vlastně není tak špatná kombinace. De facto bude váš vůdce určovat silné a slabé stránky vaší konkrétní civilizace, ne národní pojmenování. Třeba onen zmíněný Tekumseh bude mít nejsilnější bonusy v okolí řek, postojově bude mít lepší vztahy s těmi, kteří si netouží všechny podmanit, z čehož plynou třeba vyšší bonusy s městskými státy apod.

Váš herní styl tak hodně určí kombinace vůdce a konkrétní civilizace. Zatímco vládce vám ale zůstane, civilizaci můžete během hry dvakrát změnit, a to po konci antické fáze a následně po věku objevů, kdy přichází moderní doba.

A tady už přehled vůdců, o kterých zatím víme, že se v Civilizaci VII objeví:

Hatšepsut (původ Egypt) – zaměření na kulturu a ekonomiku, přidává body kultury za importované zdroje.

Za Hatšepsut, která vládla společně s Thutmosem III., dosáhl Egypt velké prosperity. Sama vládkyně obnovila spoustu obchodních stezek, které zanikly kvůli invazi Hyksósů, a započala mnoho stavebních projektů.

zdroj: 2K

Augustus (původ Řím/Itálie) – zaměření na kulturu a expanzi, urychluje produkci v hlavním městě za každé město, celkově podporuje výstavbu ve městech.

Pozor Aktualita:  Ještě si počkáme, vojenská simulace Arma 4 vyjde za tři roky

První římský císař, který navázal na Caesarovu práci a udělal s republikou rychlý konec. Po sérii občanských válek vedl Řím k velké prosperitě, rozsáhlé expanzi a celkově utěšenému růstu.

zdroj: 2K

Konfucius (původ Lu/Čína) – zaměření na expanzi a výzkum, zvyšuje růst populace ve městech a přidává body k vědě od specialistů. Obecně budete Konfucia chtít, pokud toužíte nejprve po silné základně v podobě rychle rostoucích měst se spokojeným obyvatelstvem a následně se zaměříte na další expanzi směrem ven.

Jeden z nejvýznamnějších filosofů v dějinách, který ovlivnil vývoj čínských států i sousedních říší. Jeho etické i politické postoje se promítly do budoucnosti celého kontinentu.

zdroj: 2K

Tekumseh (původ Šóníjové/Severní Amerika) – zaměření na diplomacii a ekonomiku. Soustředí se na vytvoření sítě městských států, nad kterými dohlíží a ze kterých mu plynou body produkce, jídlo i bonusy v boji. Je jedním z vůdců, které dostanete v bonusu za předobjednávku. 

Tekumseh byl šóníjský generál, náčelník, sjednotitel a politik, který se jako jeden z mála snažil hrát politickou hru v rámci Severní Ameriky, kde spolu soupeřila řada mocností, v jeho době primárně Británie a čerstvě vzniklé Spojené státy americké. Patří mezi nejúspěšnější vůdce z řad původních obyvatel Ameriky, který dokázal vytvořit kmenovou konfederaci a úspěšně se zapojit do politiky. Celý jeho ambiciozní projekt skončil s jeho smrtí v bitvě u Thames.

zdroj: 2K

Amina (původ Zazzau/Nigérie) – zaměření na ekonomiku a militarismus, má ve městech větší kapacitu na zdroje, ze kterých také čerpá zlato, má bonusy při boji na pláních a v poušti.

Vládkyně městského státu Zazzau na území dnešní Nigérie v 16. století. Vynikající válečnice se zkušenostmi z královského dvora, která se po smrti svého bratra stala ve 43 letech královnou. Po zisku koruny vedla přes 30 let dlouhou kampaň, která masivně rozšířila hranice Zazzau, přičemž měla k dispozici 20 tisíc pěšáků a tisíc elitních jezdců. Zemřela v 77 letech poté, co ze Zazzau udělala nejmocnější stát v rámci etnické skupiny Hausů, která je dominantní v západní Africe. Dodnes po ní zbyly charakteristické hradby, kterými nechala obehnat každé ze svých měst.

Pozor Aktualita:  Dům u jezera slibuje Alana Wakea 2 obohatit o pořádnou porci hororu

Ašóka (původ Maurjovská říše/Indie) – zaměření na diplomacii a expanzi, dostává bonusové jídlo ve městech s přebytkem spokojeného obyvatelstva a celkově získává spoustu bonusů ve chvíli, kdy jsou obyvatelé šťastní.

Jde o jednoho z nejdůležitějších panovníků v rámci indického kontinentu, který ostatně ve své době (kolem 273-232 př. n. l.) skoro celý ovládal. Doslova pod nějak spadalo celé území od dnešního Afghánistánu až po Bangladéš. Konvertoval na buddhismus a stal se důležitým šiřitelem této věrouky. Po jeho smrti už nikdy nebyla Maurjovská říše tak mocná, nicméně díky němu zůstal v současné Indii pořád velký buddhistický otisk.

zdroj: 2k Games

Benjamin Franklin (původ Massachusets/ Spojené státy americké)– zatím nevíme nic o jeho herních schopnostech.

Franklin byl důležitý politik, který stál u vzniku Spojených států amerických, a zároveň vědec, který experimentoval se vším možným. Proslul na dvoře Ludvíka XVI., kde se snažil získat podporu pro vznik USA, respektive finanční podporu pro rebelii Třinácti kolonií, z nichž následně Spojené státy vznikly.

Himiko (původ Jamatai-koku/ Japonsko) – zatím nevíme nic o jejích herních schopnostech.

Himiko je u nás nepříliš známá panovnice státu Jamatai na území dnešního Japonska na přelomu 2. a 3. století našeho letopočtu, což z ní ovšem dělá nejstarší dochovanou vládkyni v dějinách tohoto ostrovního státu. Vládla jako královna-šamanka a část světských záležitostí nechávala na svém bratrovi, nicméně byla to ona, kdo navázal diplomatické kontakty s Koreou a čínskou dynastií Wej.

Pozor Aktualita:  Krnov a Opava byly zaplaveny zbytečně. Stát zvažuje vyvlastňovaní majetku

zdroj: Firaxis

Napoleon Bonaparte (původ Korsika/Francie) – zaměření na ekonomiku a militarismus (nepřekvapivě), může snižovat obchodní kapacity národa, proti kterému se zaměří (viz kontinentální blokádu proti Velké Británii) a dostává zlato za každý národ, který je k jeho civilizaci nepřátelský nebo alespoň negativně naladěný (viz celá Bonapartova zahraniční politika). Jednoduše, pokud vás ostatní nemají rádi, profitujete.

Asi není třeba Napoleona představovat, nicméně… vynikající vojenský velitel, stratég a solidní státník s velmi špatnou zahraniční politikou, před kterým se třásla celá Evropa a který zažil raketový vzestup z řad drobné korsické šlechty až na císařský trůn ve Francii. Kdyby trochu více poslouchal svého vrchního diplomata Talleyranda, mohla jeho dynastie vládnout o mnoho, mnoho déle. I tak ale patří mezi nejvýznamnější postavy historie.

Další vládcové se dozajista ještě představí a my vás o jejich další vlně zajisté budeme informovat.

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy
….