SESTŘIH: Mladá Boleslav urvala doma tři body a poskočila v tabulce na druhé místo

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Domácí si hned v úvodu zkomplikovali situaci vyloučením, paradoxně se ale zároveň dostali do dosud největší šance v utkání. V oslabení vystihl mladoboleslavský Skalický chybnou rozehrávkou hradeckého Pavelky a ocitl se sám před gólmanem Novotným, který ale jeho střelu vykryl. Po zákroku se před brankou navíc strhla mela.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy

Přihlásit se

Mladá Boleslav – Hradec Králové, hostující Skalický zahrozil z oslabeníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třetí vyloučení ve 12. minutě už ale přišlo Mladou Boleslav draho. Hradecký McCormack zužitkoval přihrávku Dmowského a ránou od modré prostřelil všechno, co mu stálo v cestě, včetně gólmana domácích Furcha.

Mladá Boleslav – Hradec Králové 0:1 (12. McCormack)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Odpověď Bruslařů na sebe ale nenechala dlouho čekat a i oni využili početní výhody. Gólovou šanci připravil Lintuniemi, po jeho přihrávce už měl Čajka z těsné blízkosti brankoviště lehké zakončení a překonal bývalého gólmana Mladé Boleslavi Filipa Novotného.

Mladá Boleslav – Hradec Králové 1:1 (14. Čajka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V závěru třetiny byl slyšet i hlavní sudí Hribik, který domlouval domácímu Stránskému a hradeckému Chalupovi. Oba hráči na sebe pokřikovali a hecovali se, rozhodčí ale situaci uklidnil a poslal každého na svou střídačku.

Mladá Boleslav – Hradec Králové, sudí krotil domácího Stránského a hostujícího ChalupuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vlažnou druhou třetinu rozbil až tři minuty před sirénou únik hostujícího Pavlíka, domácího gólmana Furcha ale nedokázal ani na dvakrát překonat.

Mladá Boleslav – Hradec Králové, hostující Pavlík nadvakrát nepřekonal brankáře FurchaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V závěru druhé třetiny skončil zápas pro hradeckého Poura, který loktem udeřil do obličeje domácího Gewieseho. Boleslavský obránce se jen těžce zvedal z ledu a za doprovodu lékařů zamířil do kabin. Rozhodčí šli celou situaci zkoumat na video a Pour dostal za zásah do oblasti hlavy a krku pětiminutový trest + do konce zápasu.

Mladá Boleslav – Hradec Králové, hradecký Pour si vysloužil vyloučení do konce zápasuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Utkání bylo na několik minut přerušeno po nárazu Skalického do plexiskla, které ránu nevydrželo a muselo se opravovat. Pauza v Boleslavi ale netrvala dlouho a zápas pokračoval.

Mladá Boleslav – Hradec Králové, domácí Skalický prorazil plexisklo mantineluVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dlouhá nevyužitá pětiminutová přesilovka ale Mladou Boleslav zas tak moc mrzet nemusela. Nejprve Lakatoš propálil Novotného, který dal ale tyč. Na dorážku Buchteleho ale už byl krátký gólman i branková konstrukce.

Mladá Boleslav – Hradec Králové 2:1 (48. Buchtele)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Závěr utkání přinesl ještě jednu rozmíšku na buly. Před samotným vhozením puku do hry boleslavský Lakatoš najel hlavou do hradeckého Jergla a spustila se strkanice. Dohady mezi Lintumiemim a Perretem na buly pak krotil opět rozhodčí Hribik.

Mladá Boleslav – Hradec Králové, rozhodčí Hribik klidnil vyhrocený závěr v Mladé BoleslaviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Předehrávka 10. kola hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav – Mountfield Hradec Králové 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Čajka (Lintuniemi, Rekonen), 48. Buchtele (Lakatoš, Čajka) – 12. McCormack (Dmowski, Batna). Rozhodčí: Hribik, Cabák – Hynek, Klouček. Vyloučení: 6:4, navíc Pour (Hradec Králové) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:1. Diváci: 3001.
Mladá Boleslav: D. Furch – A. Čech, Pyrochta, Bernad, Gewiese, F. Pavlík, Jánošík, Lintuniemi – Junttila, Fořt, Skalický – Lakatoš, Čajka, Buchtele – J. Stránský, Suchý, Rekonen – Z. Doležal, Malínek, Dvořáček. Trenér: Král.
Hradec Králové: F. Novotný – Mudrák, Freibergs, McCormack, Kalina, Pláněk, T. Pavelka – Dmowski, Tamáši, Perret – Šťastný, Miškář, R. Pavlík – Jergl, Batna, M. Chalupa – Pour, Štohanzl, A. Novotný. Trenér: T. Martinec.

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy