Plavkyně Ledecká má osmé olympijské zlato, Marchand znovu nadchl Francii

Ledecká ve finále vedla od prvních metrů a druhou Francouzku Anastasiiu Kirpichnikovovou za sebou nakonec nechala o více než deset sekund. Vítězný čas 15:30,02 je novým olympijským rekordem.

Osmou zlatou medailí se Ledecká vyrovnala nejúspěšnější olympijské plavkyni všech dob Američance Jenny Thompsonové. Celkem má z OH už dvanáct cenných kovů.

Francouz Léon Marchand získal v Paříži druhé zlato. Ve finále na 200 metrů motýlek se v závěru nezadržitelně přehnal kolem vedoucího Kristófa Miláka a za frenetického jásotu publika v La Défense Areně porazil maďarského obhájce prvenství o 54 setin.

Zlato z kraulařské stovky získala třicetiletá světová rekordmanka Sarah Sjöströmová ze Švédska. Čtrnáctinásobná mistryně světa má z olympijských her pátou medaili, ve vyrovnaném závodě rozhodlo v její prospěch 13 setin sekundy.

Za Sjöströmovou, která drží světový rekord už od roku 2017, ale 100 metrů volný způsob na OH ani na MS ještě nikdy nevyhrála, doplavala vítězka motýlkářské stovky Torri Huskeová. Třetí byla Siobhán Haugheyová z Hongkongu.

O setinu unikla další medaile Australance Mollie O’Callaghanové, která už v Paříži vyhrála dvoustovku a štafetu. Barbora Seemanová skončila v semifinále třináctá.

Pozor Aktualita:  TENIS ONLINE: Macháč se Siniakovou bojují o finále. Muchová s Noskovou si zahrají o medaile

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy