Nymburk si zahraje o postup do Ligy mistrů

Devatenáctinásobní čeští šampioni z Nymburka usilují o osmou účast v hlavní soutěži Ligy mistrů. Kvalifikaci ale hrají poprvé, neboť jim současný národní koeficient nezajistil přímý postup.

Pokud Nymburk v neděli uspěje, bude hrát v základní skupině D s německým celkem Rasta Vechta, řeckým Promitheasem Patras a Galatasarayem Istanbul. V případě porážky by se přesunul do nižšího Evropského poháru FIBA, kde by byl ve skupině F s bulharským týmem Rilski, Le Portel a vítězem duelu mezi Fehérvárem a Prievidzou.

Středočeši měli proti Trepči dobrý úvod a dostali se do vedení 11:4. Hráči kosovského mistra ale reagovali a v závěru první čtvrtiny snížili na rozdíl tří bodů. Také ve druhé desetiminutovce se Nymburk snažil soupeři odskočit, ten ale stáhl do poločasové přestávky manko na pět bodů.

Pozor Aktualita:  Krejčíková po vydřené výhře zaútočí na postup mezi nejlepších šestnáct, ve hře budou i deblisté

Svěřenci trenéra Franceska Tabelliniho odskočili až po přestávce. Od stavu 43:37 zaznamenali sedm bodů za sebou a jejich náskok narostl na 13 bodů. Trepču ale vrátili do hry Hunter s Malikem Johnsonem, po jejichž trefách se kosovský šampion vrátil zpět do hry.

Přestože Nymburk na začátku poslední čtvrtiny získal patnáctibodové vedení 69:54, Trepča se v závěru dotáhla ještě na rozdíl čtyř bodů. Koncovku si už ale český šampion pohlídal a vítězství pečetil po dvou trestných hodech 15 sekund před koncem Jaromír Bohačík.

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy