Litvínov zničil Vary, mistr padl po nájezdech, otočka Pardubic a porážka Kladna

Fotogalerie

Karlovy Vary vstoupily do utkání v Litvínově skvěle, již ve druhé minutě je poslal do vedení Kupčo. Vedení Energie však trvalo pouhých deset vteřin, když se prosadil Koblasa. Ten nastartoval otočku Vervy, když se v rozmezí jedenácté až devatenácté minuty prosadili litvínovští ještě třikrát, šlo se do kabin za stavu 4:1 a o osudu duelu už bylo rozhodnuto.

Kouč Energie Patera sáhl před druhou třetinou ke střídání gólmanů, Frodla nahradil Hamalčík, ten však udržel čisté konto pouze čtyři minuty, když ho prostřelil Zile. Na konečných 2:5 z pohledu Varů korigoval ve 35. minutě Koffer.

5. kolo: Litvínov – Karlovy Vary

Pardubice i díky třem vyloučením Vítkovic v první třetině dominovaly, soupeře přestřílely poměrem 15:2, prosadily se ale pouze jednou, když přesilovku využil Radil. Do druhé dvacetiminutovky ale jako by vstoupili hráči Ridery úplně vyměnění, díky dvěma trefám Barinky v početní výhodě otočili skóre, na 3:1 zvýšil Nellis.

Závěrečná třetina už ale opět patřila favoritovi, nejprve v 50. minutě srovnal svojí druhou brankou v duelu Radil, otočku dokonal v přesilovce Kaut, na konečných 4:3 pro Východočechy upravil Vondráček.

5. kolo: Vítkovice – Pardubice

Úřadující mistr se i přes tlak Mladé Boleslavi dostal do vedení, svoji druhou extraligovou branku zapsal v přesilovce Addamo. Bruslaři však nehodlali odevzdat Třinci body bez boje, během necelých šesti minut druhé třetiny otočili stav utkání, prosadili se Junttila s Fořtem. Také třetí třetina přinesla góly, nejprve srovnal hostující Marinčin, na jeho trefu po necelých pěti minutách odpověděl Čajka, aby zápas do prodloužení a následných nájezdů poslal Hudáček. Samotné nájezdy se povedly lépe Středočechům, ti se prosadili třikrát, zatímco Třinec pouze jednou, rozhodující nájezd si připsal Bernad.

5. kolo: Mladá Boleslav – Třinec

Hokejisté Komety chtěli odčinit nepovedený vstup do sezony a po první třetině to s nimi vypadalo nadějně, 29 vteřin před první sirénou je totiž poslal do vedení přesilovkovou trefou Marcinko. To bylo od Brna ale vše, nejprve ve 27. minutě srovnal olomoucký Kunc. Ve třetí dvacetiminutovce už byli na ledě pouze hostující hokejisté, ti se prosadili ještě třikrát a urvali cenné tři body za výhru 4:1.

Pozor Aktualita:  Majitelé sportovišť po povodních nahlásili škody za více než 800 milionů korun

5. kolo: Brno – Olomouc

Liberečtí hokejisté neudělali ani na třetí pokus radost svým fanouškům. Na domácím ledě kapitulovali již ve 31. vteřině a tažení za první domácí výhrou dostalo brzké trhliny. Bílým Tygrům se podařilo ve 27. minutě srovnat Dernerem, a když už se nikdo trefit nedokázal, dospěl duel do prodloužení. To po 85 vteřinách rozhodl Lotyš Rubins.

5. kolo: Liberec – Plzeň

Mountfield přivítal Kladno s Jágrem v sestavě a první třetina diváky příliš nebavila, dočkali se pouze pěti vyloučení. Skóre zápasu otevřel 89 vteřin po začátku druhé třetiny v přesilovce Pavelka, na jeho branku odpověděl po necelé minutě hostující Melka. Vedení Hradci vrátil Pour, i na jeho branku rytíři zvládli zareagovat, když se prosadil Hults. Na třetí branku Východočechů už ale Kladno odpověď nenašlo a tak na konečných 4:2 upravil Perret.

5. kolo: Hradec Králové – Kladno

5. kolo hokejové extraligy:
Mladá Boleslav–Třinec 4:3 po nájezdech
Branky: 21. Junttila, 26. Fořt, 40. Čajka, rozhodující sam. nájezd Bernad – 7. Addamo, 45. Marinčin, 54. Hudáček
Litvínov–Karlovy Vary 5:2
Branky: 2. a 15. Koblasa, 11. Zeman, 19. McIsaac, 25. Zile – 2. Kupčo, 35. Koffer
Vítkovice–Pardubice 3:4
Branky: 22. a 33. Barinka, 40. Nellis – 16. a 50. Radil, 53. Kaut, 56. Vondráček
Hradec Králové–Kladno 4:2
Branky: 22. Pavelka, 37. Pour, 57. Novotný, 60. Perret – 23. Melka, 44. Hults
Liberec–Plzeň 1:2 po prodloužení
Branky: 27. Derner – 1. Söderlund, 62. Rubins
Brno–Olomouc 1:4
Branky: 20. Marcinko – 27. Kunc, 44. Orsava, 48. Fridrich, 60. Kohout

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy