HOKEJ ONLINE: Drama vrcholí. O osudu Pardubic v Lize mistrů se rozhoduje v nájezdech

Fotogalerie

Ocelářům stačil k jistotě postupu do play off bod, hned od úvodu ale jasně ukázali, že s takovou možností vůbec nekalkulují. Už po 95 vteřinách hry otevřel skóre při úniku dvou hráčů na švédského gólmana Lundina Miloš Roman, o 21 sekund později navíc přidal druhý gól Hrehorčák.

Pro polský celek, který dokázal bodovat ve čtyřech z dosavadních pěti zápasů Ligy mistrů, těžká rána, a když už na začátku čtvrté minuty zvýšil na 3:0 Kundrátek, bylo jasné, že osvětimské naděje na postup do osmifinále jsou v trapu.

Třinečtí navíc nepolevovali. Ještě v první třetině se mezi střelce zapsali i Kurovský s Nestrašilem a gólů mohlo být za dvacet minut hry ještě víc, kdyby střely Ciencialy a Adámka nezastavila tyčka.

Hosté vyslali první pokus na gólmana Kacetla až v 18. minutě, a když o dvě minuty později Olsson, jeden ze sedmi Švédů v kádru polského celku, skóroval, slavilo pár stovek osvětimských fanoušků na stadionu, jako kdyby jejich miláčci právě vybojovali postup.

S vědomím komfortního náskoku Třinečtí, za něž po dlouhých 229 dnech poprvé od březnové zlomeniny holenní a lýtkové kosti nastoupil i obránce Jeřábek, po první změně stran přeci jen sundali nohu z plynu a Osvětim z přesilovky snížila na rozdíl tří tref. Hned vzápětí mohl po faulu na Smithe odpovědět Daňo, trestné střílení ale neproměnil.

Pardubice odcestovaly do Anglie bez dvojice opor, útočníků Romana Červenky a Jiřího Smejkala. Východočeši vstupovali do duelu s vědomím, že do play off je posune jakékoliv vítězství. Úvod na ledě nevyzpytatelného soupeře, který dokázal porazit Spartu, Skellefteu nebo Växjö, jim však příliš nevyšel.

Svěřenci zaskakujícího trenéra Václava Baďoučka přežili dvě oslabení i velkou šanci Ciampiniho, ale ve 25. minutě už inkasovali, hrubku v rozehrávce potrestal Juusola. Po dalším ubráněném oslabení hosté odpověděli, 17letý Vít Macek přihrál před branku, kde zůstal nehlídaný Daniel Rákos.

Následně přesilovku nevyužili také Pardubičtí, což domácí potrestali. Martin Kaut přišel o kotouč ve středním pásmu a Balmas z levého kruhu propálil Willa. Hned v úvodu třetí části však bylo opět srovnáno. Tomáš Zohorna si našel dlouhé vyhození Šustra a únik proměnil. Dokonat obrat mohl z brejku Robert Kousal, jenže zakončení mu nevyšlo podle představ.

Dynamo si v závěru koledovalo a dostalo se pod obrovský tlak, Will však hosty podržel. Z úst kouče Baďoučka ovšem během přerušení zaznívaly i peprné výrazy, jelikož s hrou svěřenců nebyl vůbec spokojen. V prodloužení branka nepadla, a tak se šlo až do nájezdů.

Hokejová Liga mistrů
HC Oceláři Třinec – Unia Osvětim 7:3 (5:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Miloš Roman (L. Hudáček), 2. Hrehorčák (Čacho, Mrtka), 4. Kundrátek (Daňo, Nedomlel), 10. Kurovský (Sikora, L. Hudáček), 18. A. Nestrašil (Daňo, Marinčin), 44. L. Hudáček (Marian Adámek, Cienciala), 57. L. Hudáček (Kurovský, Sikora) – 20. H. Olsson (Marklund, D. Olsson Trkulja), 29. Liljewall (D. Olsson Trkulja, Ackered), 51. D. Olsson Trkulja (Marklund, Ackered). Rozhodčí: Hribik, J. Šindel – Thuma, J. Svoboda (všichni ČR). Vyloučení: 2:4, využití: 1:1
Sestava Třince: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Jank, Mrtka, J. Jeřábek – Daňo, A. Nestrašil, Cienciala – Kurovský, Sikora, L. Hudáček – Miloš Roman, Addamo, Teplý – Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták
Sheffield – HC Dynamo Pardubice 2:2, jedou se nájezdy
Branky: 25. Juusola, 36. Balmas – 32. Rákos, 41. Zohorna
Pozor Aktualita:  Vrána a Lauko pomohli brankami k výhrám, bodoval i Nečas