FOTBAL ONLINE: Ligová řezničina, padlo už pět červených! Jablonec hostí Hradec. Slaví Liberec i Slovácko

Fotogalerie

Ambiciózní Liberec prožil na pražské Julisce děsivý úvod. Již od druhé minuty svěřenci trenéra Kováče prohrávali. Duklu poslal do vedení svou první trefou v Chance Lize Zeronik. Slovan se dokázal oklepat až po změně stran. Hrdinou byl útočník Letenay, jenž o poločase vystřídal Nyarka. Slovenskému forvardovi stačilo pouhých osm minut, aby sám otočil skóre. Třetí branku Liberce přidal v 56. minutě Hlavatý. Konečný výsledek 4:1 stanovil v první minutě nastavení Višinský. Severočeši dokázali zvítězit poprvé od 18. srpna, kdy doma přejeli Pardubice (3:0). Dukla prohrála podruhé za sebou.

Pozor Aktualita:  Stojí více než většina kádrů v lize. I nejdražší hráč si ale dokáže vybrat horší den

Sestřih zápasu Dukla – LiberecVideo: LFA

V bitvě sousedů ze spodku tabulky přišel první klíčový moment v 28. minutě. Pardubický Simon musel po druhé žluté opustit hřiště. A ještě hůř bylo pro Východočechy v nastavení prvního dějství. Červenou vyfasoval i Solil a Teplice dostaly obrovskou příležitost. Proti devíti Východočechům ovšem nic nevymyslely a v 57. minutě viděli fanoušci již třetí červenou. Hříšníkem byl teplický Bílek. Rozhodnutí přinesla 86. minuta, kdy po Jindrově ruce vystřelil Severočechům druhou výhru v sezoně z penalty Čerepkai.

Rozhodčí Dalibor Černý uděluje červenou kartu trenérovi Jiřímu Saňákovi z Pardubic.

Slovácko na svého soupeře vlétlo. Již v deváté minutě poslal domácí do vedení Hoffman. Na trávníku ovšem 34letý obránce vydržel pouze dalších 13 minut, když po faulu na karvinského Vechetu putoval do sprch. Karviná však o výhodu přesilovky brzy přišla. V nastavení prvního dějství viděl červenou kartu i hostující Svozil. V bitvě deset proti deseti mělo navrch Slovácko. Pojistku přidal v 75. minutě svou letošní první brankou Havlík. Hosté dokázali pouze snížit. Slovácko díky výhře 2:1 odčinilo debakl z Hradce Králové (0:3). Karviná naopak přišla o šňůru čtyř utkání, v nichž bodovala.

Fotbalisté Slovácka se radují z úvodní trefy.

Na závěr půjde do akce mužstvo sedmého Jablonce, které vyzve šestý Hradec Králové. Historická bilance hovoří pro Jablonec, jelikož ten prohrál jediné z posledních patnácti vzájemných utkání v lize. Jenže Votroky může hnát kupředu osoba kouče Davida Horejše. Nynější trenér Hradce v sezoně 2022/23 vedl Jablonec, jenže po nepříliš úspěšné sezoně byl po telefonu vyhozen. „Mrzelo mě to,“ přiznal v minulosti Horejš. Jeho svěřenci ve středu úspěšně postoupili do další fáze MOL Cupu, ač hubené vítězství nad třetiligovým Motorletem zařídil až Tomáš Petrášek v nastavení. Jablonec se v poháru nepředstavil, hraje až 2. října s Domažlicemi.

Jeden duel se odehrál již v pátek, Sparta překvapivě prohrála 2:3 s Olomoucí. Zápasy Ostravy s Českými Budějovicemi, Plzně s Mladou Boleslaví a Bohemians se Slavií jsou na programu v neděli.

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy