Finále se nekoná. Macháč bojoval, ale na světovou jedničku nestačil

Úvodní míče vyšly českému tenistovi skvěle. Macháč vyhrál los a zvolil si možnost příjmu. Hned v prvním gamu se dostal k brejkbolu a také ho hned dokázal využít. Vzápětí brejk potvrdil a vypracoval si náskok jednoho gamu.

Sinner se ale dokázal zvednout čistou hrou snížil na 1:2 a při dalším podání Macháče vedl už 40:0. Český tenista sice dokázal dva brejkboly odvrátit, na třetí už ale nestačil. Dalším čistým a přesvědčivým gamem světová jednička brejk potvrdila.

Macháč si nenechal první set utéct a vrátil se zpět do hry. Další gamy probíhaly vyrovnaně. Český tenista zvládl světové jedničce úspěšně vzdorovat. Za stavu 4:5 z pohledu Macháče šel třiadvacetiletý rodák z Berouna podávat a nabídl stejně starému soupeři brejkbol, který mu hned také daroval, protože jeho bekhend skončil v autu. Sinner tak ovládl první set poměrem 6:4.

Pozor Aktualita:  PŘÍMÁK: Nejlepšího hráče ligy si hýčká Slavia. Střed bundesligy by ho nezajímal, tvrdí expert

Fotogalerie

Druhá sada pokračovala ve vyrovnaném duchu. Oba hráči si drželi svůj servis, ani jeden ze soupeřů se v úvodních osmi hrách nedostal k brejkbolu.První výhodu si připsal český tenista. V deváté hře při podání světové jedničky, která předvedla dvojchybu a vzápětí nestačila na Macháčův dlouhý míček a darovala tak svému soupeři šanci na brejkbol. Rodák z Berouna měl dvě šance na zisk Sinnerova podání, ani jednu ale nevyužil a k další už se v deváté hře nedostal.

Za stavu 4:5 šel Macháč podávat na udržení se v zápase a svůj servis zvládl. Sinner pak předvedl čistou hru a dostal českého tenistu opět pod tlak na podání. Na podruhé už to Macháč nezvládl a dvojchybou a těsným autem dal Sinnerovi možnost mečbolu. Hned první možnost světová jednička využila a vyhrála i druhý set poměrem 7:5.

Pozor Aktualita:  Hokejisté Vítkovic znají termín dohrávky v Českých Budějovicích

O 17. titul kariéry a sedmý letošní se utká se čtyřnásobným vítězem turnaje Djokovičem. Proti sedmatřicetiletému Srbovi nastoupí poosmé v kariéře. V bilanci vzájemných zápasů Sinner prohrává 3:4, poslední dva duely v loňském semifinále Davisova poháru a letos ve stejné fázi na Australian Open ale mladší z dvojice vyhrál.

Vítěz rekordních 24 grandslamových trofejí a olympijský šampion Djokovič zdolal finalistu letošního US Open Fritze po takřka dvouhodinovém boji, v jehož závěru si navíc vyžádal ošetření. V tie-breaku druhého setu pak za stavu 5:6 odvrátil setbol a po dalších dvou výměnách slavil postup.

Cesta Macháče turnajem

Španěl Fokina, Australan Vukič, Američan Paul a naposledy zmiňovaný čtyřnásobný grandslamový vítěz Alcaraz. Ti všichni gratulovali Tomáši Macháčovi na prestižním podniku v Šanghaji k postupu. Jannik Sinner se ale mezi ně nepřidal.

„Věděl jsem, že teď hraju velmi dobrý tenis. V minulém zápase jsem porazil Tommyho Paula po neuvěřitelném výkonu. Těším se na zápas se Sinnerem. Moc si to užívám a jsem šťastný, že můžu hrát proti těm nejlepším,“ říkal po skalpu Alcaraze berounský rodák.

Vítěz Tomáš Macháč si po zápase podává ruku s Carlosem Alcarazem .

V cestě do finále stála českému tenistovi světová jednička Jannik Sinner. Italský šampion si zatím v Šanghaji počínal přesně ve stylu tenisového krále. V dosavadních čtyřech odehraných zápasech ztratil jediný set, o který ho připravil ve třetím kole Argentinec Etcheverry. Stále teprve třiadvacetiletého tenistu ani nepřibrzdil ve čtvrtfinále Rus Daniil Medveděv, který uhrál pouhých pět her. Český tenista Macháč na tom byl výrazně lépe než ruský hráč, ale ani on na Sinnera nestačil.

Sinner s Macháčem se na okruhu potkali jen jednou, stalo se tak letos ve čtvrtfinále turnaje v Miami, kde vyhrál ve dvou setech Sinner. I v druhém vzájemném utkání se radoval italský hráč.

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy