Drama českých dráhařů na OH. Po zásahu sudích jsou až sedmí

Voneš s Rugovacem na své první olympiádě byli původně klasifikováni na pátém místě. Dodatečně však přišli o 20 bodů za najetý okruh na soupeře a klesli na osmou příčku. Po diskvalifikaci Nizozemců a další úpravě výsledků si polepšili na sedmou pozici. Na pořadí na medailových příčkách neměly změny vliv.

Česká dvojice zůstávala dlouho na nule, až v devátém z 20 bodovaných sprintů získala první dva body.

V okamžiku, kdy do konce závodu na 200 okruhů (50 kilometrů) chyběla zhruba čtvrtina, se však zdálo, že Voneš s Rugovacem budou bojovat o medaile. Po započítání 20 bodů za najetý okruh na hlavní pole byli průběžně dokonce třetí.

„V průběhu závodu tam bylo několik problémů. Rozhodčí nepřipsali ztrátu kol, co dostali Honza s Denisem, když se peloton rozdělil, a těch sedm na špici je zpátky dojelo. Pak se řešily dvojice postižené pádem, kterým se v neutralizaci nepodařilo vrátit na dráhu. Kvůli tomu byly výsledky hodně zkreslené a trvalo docela dlouho, než se všechno dalo do pořádku,“ řekl reprezentační trenér Milan Kadlec webu cyklistického svazu.

„V našem případě šlo o pochybení rozhodčích, že ztráta kola nebyla. Trošku jsem to tušil, ale bylo to v danou chvíli hodně nepřehledné. I tak to musíme hodnotit jako výborné vystoupení. V průběhu olympijské kvalifikace jsme nebyli takhle konkurenceschopní jako v olympijském závodě. Prostě to byl výborný den obou kluků a na naše poměry skvělý závod,“ dodal Kadlec.

Portugalci s 55 body sebrali zlato Italům, kteří na ně měli v konečném účtování osmibodové manko, především díky vynikajícímu závěru. Dokázali totiž vyhrát závěrečné čtyři bodované sprinty, a to včetně toho posledního, za který se uděluje dvojnásobný počet bodů.

Stříbrní Consonni s veteránem Vivianim, vítězem devíti etap na všech třech Grand Tours, zkompletovali medailovou sadu z OH. Consoni dosáhl v Paříži na bronz v týmové stíhačce, z níž má i zlato z Tokia. Jeho sestra Chiara a s ní Vittoria Guazziniová v pátek vyhrály madison mezi ženami. Viviani ovládl omnium v Riu de Janeiro 2016, ve stejné disciplíně byl třetí v Tokiu.

Devětatřicetiletý Mörköv, jenž ohlásil, že v profesionální cyklistice po sezoně končí, už má rovněž medailovou sbírku z OH kompletní. Před třemi lety v Tokiu madison vyhrál, již v Pekingu 2008 byl členem stříbrné týmové stíhačky. Larsen má z týmové stíhačky stříbro z Tokia a bronz z Ria.

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy