Dobrý výkon. Češi porazili Albánii, zářil Chorý

Fotogalerie

Národní tým hrál dobře. Kuráž mu dodala brzká branka už na začátku 3. minuty. Po centru Lukáše Provoda netrefil míč ideálně Václav Černý, ale do balonu se pak hezky položil Tomáš Chorý a ranou k tyči skóroval. Slávistický čahoun potvrdil, že je při absenci Patrika Schicka pro trenérský štáb prvním útočníkem.

Hašek věřil sestavě, která před měsícem porazila Ukrajinu. Devět hráčů v základní jedenáctce zůstalo stejných, do obrany přibyli Tomáš Holeš a Jan Bořil, jenž nastoupil za reprezentaci po více než třech letech.

Chorý mohl přidat druhý gól ve 43. minutě, ale v akrobatické pozici kousek za hranicí malého vápna nasměroval míč vysoko nad albánskou branku.

Největší příležitost na vyrovnání měli Albánci v 52. minutě po ztrátě Černého, Asani se při rychlém brejku řítil ze strany na Matěje Kováře, ale bránu o několik metrů netrefil. Balon mu před zakončením trochu poskočil.

Za dalších jedenáct minut se Češi uklidnili. Vladimír Coufal odcentroval z pravé strany, Chorý se uvolnil v pokutovém území, hlavou trknul do míče a zvýšil na 2:0. Rozjásal celý stadion. Kotel fandil neúnavně celý zápas, po druhé brance se tribuny zavlnily při tradičním pokřiku „kdo neskáče, není Čech“, atmosféra panovala dobrá, i když v ochozech bylo i pár tisíc albánských fanoušků a při šancích soupeře to vždy zahučelo.

Liga národů B – skupina 1, třetí kolo
Česko – Albánie 2:0 (1:0)
Branky: 3. a 63. Chorý. Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Berthomieu – Millot (video, všichni Fr.). ŽK: Hložek – Daku, Sylvinho (trenér). Diváci: 17.823.
Česko: Kovář – Vitík, Holeš, Bořil – Coufal, Souček, Červ (90.+2 Král), Provod (87. Lingr) – Černý (69. Hložek), Šulc (90.+2 Čvančara) – Chorý (87. Kuchta). Trenér: Hašek.
Albánie: Strakosha – Hysaj, Ismajli, Kumbulla, Mitaj – Ramadani, Asllani – Asani (65. Hoxha), Laci (77. Seferi), N. Bajrami (87. Muci) – Daku (65. Tuci). Trenér: Sylvinho.
Ukrajina – Gruzie 1:0 (1:0)
Branka: 35. Mudryk.

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy