Baník si poradil s vlhkostí i vedrem. Neuvažoval jsem, že bych někoho šetřil, říkal po postupu Hapal

„Měli jsme z těch klimatických podmínek trochu obavy, ale kluci se s tím vypořádali velice dobře a měli jsme výrazně více gólových šancí. Jeli jsme si pro postup a ten máme, takže jsem spokojený. Jak s postupem, tak i s předvedenou hrou,“ byl rád trenér Baníku Ostrava Pavel Hapal.

Jaký byl plán pro odvetné utkání?

My se snažíme hrát furt stejně a na konci utkání to bylo vidět. Vedli jsme v závěru dva nula a kluci pořád chtěli vstřelit gól. I když jsme nemuseli a mohli jsme trochu pošetřit síly nějakou kvalitnější kombinací a podržením míče. Hráče nabádáme k tomu, že chceme být v každé situaci nebezpeční a vstřelit branku navíc, takže hráči vlastně po celých devadesát minut dělali jen to, co po nich chceme a s čím do každého utkání jdeme.

Nehrálo se v nějak vysokém tempu, podařilo se vám díky tomu přece jen nějaké síly pošetřit?

Hlavně v prvním poločase bylo sluníčko velice nepříjemné. Vlhkost vzduchu je jiná než u nás a nehrálo se dobře. Druhá půle už byla fajn. Tím, že jsme v prvním poločase vstřelili branku (22. Ewerton) a docela brzy po přestávce jsme přidali druhou (51. Chaluš), tak jsme nemuseli nikam pospíchat, nic jsme nehonili. Nabádali jsme hráče, aby si v určitých situacích odpočinuli a kouskovali hru. Ale například Patrick Kpozo se asi vydal na maximum, protože v kabině to po zápase vypadalo, že ho budeme muset křísit.

Pozor Aktualita:  Skvělá Bouzková zdolala světovou trojku a zahraje si finále ve Washingtonu

Vypíchl byste někoho za výkon?

Budu asi chválit celé mužstvo, vůbec bych to nechtěl individualizovat, ale Buchtič (David Buchta) odehrál z mého pohledu výborný zápas. Měl i šance a je škoda, že to nepotvrdil brankou. Ewe (Ewerton) hrál taky dobře, hlavně bych chtěl ale pochválit celou obranu. Tedy až na tu jednu situaci, kdy měli velkou gólovku. S tou si ale výborně poradil Domino Holec. Ale jinak jsme pracovali dozadu velice poctivě a soupeře jsme do ničeho nepustili. Jsem rád za další nulu.

Ovlivnilo nějak sestavu to, že se v neděli v Karviné nebude hrát?

Vůbec jsem neuvažoval nad tím, že bych někoho šetřil. Vyhráli jsme sice doma 5:1, ale už jsem zažil zápasy, kdy se soupeř chytí první situací, dá gól a narostou mu křídla. To jsme nechtěli v žádném případě dopustit. Proto jsem nechtěl spekulovat, že bych někoho šetřil. Byli jsme rozhodnutí pouze v tom, že půjde do brány Domino Holec a Markýze (Jakuba Markoviče) necháme odpočinout. To byla jediná naše myšlenka. Dále jsme chtěli vyzkoušet Chaluše a Frydrycha ve čtyřobráncovém systému a myslím, že to fungovalo velice dobře.

Pozor Aktualita:  Gracík na motýlkářské stovce daleko za postupem do semifinále

Poločas nedohrál Jiří Boula, jak je na tom?

Nebude to myslím nic vážného. Dostal koňara do oblasti kyčle. Věřím, že to bude jen naražené, a máme před dalším zápasem dostatek času na to, aby se zotavil. Myslím, že to bude dobré.

Bude postup velkým impulzem do další fáze sezony?

Vyhráli jsme jednoznačně v tom dvojzápase (7:1) a sebevědomí týmu tím určitě naroste. Odvetu na hřišti soupeře jsme odehráli s čistým kontem, což je taky pozitivní, a nálada je o to lepší. Většina kádru už svou příležitost dostala a nezklamali, takže věřím, že se to přenese i do dalších utkání.

Ve třetím předkole půjdete na FC Kodaň, co o soupeři víte?

Je to tým, který hrával několikrát Ligu mistrů, je tam spousta reprezentantů, takže kvalitní tým. Ale já pořád tvrdím, že ve fotbale je možné všechno. Favoritem v tom dvojutkání nebudeme, ale uděláme všechno, abychom postoupili. To je náš cíl a na to se budeme soustředit. Čeká nás dvakrát devadesát minut plus nastavení. Na to se připravíme a uvidíme, jak to dopadne.

Pozor Aktualita:  Přesun? Mäki má ještě nedodělanou práci. Uplatnění by našla i jako věštkyně

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy