Začala oprava stezky u Kníničské ulice

Zdroj: MMB

BRNO – Dnes začali stavaři s úpravou komunikace při ulici Kníničská, kterou využívají chodci a cyklisté mířící ze Stránského na Veslařskou a Svrateckou a zpět.

„Komunikace není v dobrém stavu a opravu si zaslouží. Na projektu za 6,6 milionu korun budou stavbaři pracovat maximálně do konce prázdnin. Během této doby vymění povrch stezky, opraví zábradlí a ošetří okolní zeleň,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Práce budou rozděleny na dvě etapy. Nejdříve se začne v úseku Stránského–Veslařská. Přibližně do 7. července dojde k výkopu a betonáži patek pro zábradlí, opravě obrub, sanaci podloží, pokládce obrusné vrstvy a montáži zábradlí. V druhé etapě, tedy během července a srpna, budou popsané práce provedeny v úseku Veslařská–Svratecká. Projekt bude financován 5 miliony korun z participativního rozpočtu Dáme na vás, zbylých 1,6 milionu zaplatí Brno ze svého rozpočtu. Chodci a cyklisté musejí počítat s částečnými omezeními. Úplná uzavírka komunikace nastane pouze ve dnech, kdy bude pokládán nový povrch.

Pozor Aktualita:  Cyklotrasy v Olomouckém kraji čeká přeznačení, usnadní to cyklodopravu

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy
….