Verstappen v kvalifikaci zajel stejný čas jako Russell, z první pozice vyjede Brit

„Doufám, že tohle je pro nás v této sezoně začátek něčeho nového. Tenhle pocit mi chyběl. Už se těším na zítřek. První krok máme za sebou, ale už se soustředíme na zítřek a to, že chceme vyhrát,“ řekl po dojezdu před televizními kamerami Russell.

Šestadvacetiletý Russell odstartuje z prvního místa podruhé v kariéře. V závodě zaútočí na druhé vítězství v F1, jedinkrát triumfoval před necelými dvěma lety ve Velké ceně Sao Paula. Svůj nejrychlejší čas zajel na opotřebovaných pneumatikách hned na začátku závěrečné části kvalifikace, což se později ukázalo jako klíčové.

„Obecně to byla dobrá kvalifikace. Celý víkend je tu pro nás zatím složitý, ale druhé místo v kvalifikaci bych bral. Na konci to bylo těsné, což si myslím, že je pro zítřejší závod jen dobře,“ uvedl Verstappen.

Zklamaní byli oba piloti Ferrari. Vítěz poslední Velké ceny Monaka Charles Leclerc obsadil jedenácté místo, jeho týmový kolega Carlos Sainz skončil o příčku za ním. „Nechci to teď komentovat,“ řekl frustrovaný Leclerc, když odstavil svůj vůz v boxech.

Nedělní závod začne ve 20:00 SELČ.

Kvalifikace na Velkou cenu Kanady, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Montrealu:
1. Russell (Brit./Ferrari) 1:12,000
2. Verstappen (Niz./Red Bull) stejný čas
3. Norris (Brit./McLaren) -0,021
4. Piastri (Austr./McLaren) -0,103
5. Ricciardo (Austr./Racing Bulls) -0,178
6. Alonso (Šp./Aston Martin) -0,228

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy
….