STUDIO MS HOKEJ: Češi jdou na Dánsko s Dostálem v bráně. Nakládal by lajny přeházel, Varaďa ne

Do branky se ve čtvrtečním zápase postaví opět Lukáš Dostál. „Strašně se mi líbí, jak chytá. Ta přezdívka Dost-Wall je úplně přesná,“ směje se redaktor Sport.cz Burkert. „Já jsem teda čekal, že dnes bude chytat Mrázek, takže tohle může být nějaký signál k pozici jedničky,“ říká ze speciálního studia v hotelu Stages bývalý bek Jakub Nakládal. Jinou změnu v české sestavě trenér Rulík neudělal. „Možná bych zkusil Tomáška nebo Kämpfa jako centra do první formace. Využil bych toho, že Červenka je ve skvělé formě a dal bych k němu někoho šikovného,“ dodává šestatřicetiletý obránce.

Pozor Aktualita:  Počítání soupeřek, pak slzy štěstí! Česká senzace medaili nevěřila

Foto: Sport.cz

Sestava České republiky na zápas s Dánskem

Svou roli v českém týmu dobře plní čtvrtá formace. „Myslím si, že si odehrávají opravdu to své, mají tendenci se neustále zlepšovat a hrát pro tým,“ chválí lajnu Beránek-Kondelík-Flek trenér Varaďa. Na svou první branku na šampionátu stále ale čeká Dominik Kubalík nebo David Tomášek. „Dneska bych jim to fakt přál, protože jsou to skvělí hráči,“ vykládá Nakládal.

„Samozřejmě s příchody Zachy, Pastrňáka a Nečase, by musely ty první dva útoky doznat změn. Ale myslím, že by hráli ti nejlepší,“ věří bývalý trenér reprezentace do 20 let. „Zatím to vypadá, že pokud by přijela dvojice z Bostonu, tak by hrála s Romanem Červenkou,“ doplňuje Burkert. To by mohlo ovlivnit pozici dosavadního prvního centra Lukáše Sedláka.

Češi využili včerejší den volna k odpočinku, regeneraci a delšímu pospání. Dnešní dobrovolné rozbruslení absolvovalo dvanáct hráčů včetně tří dosud nezapsaných hokejistů a třetího gólmana Karla Vejmelky. „Myslím si, že to je dobré řešení, někteří hráči potřebují jít na led, jiní ne,“ vykládá bývalý kouč extraligových Pardubic či Třince.

Národní tým má s Dánskem sice pozitivní bilanci, ale poslední čtyři vzájemná střetnutí musely rozhodovat až nájezdy – a dvakrát v nich uspěl dánský tým. „Nějak jsme se tam zauzlily na výsledku 2:1 nebo 1:2, tak doufám, že to trochu odšpuntujeme,“ věří redaktor Burkert.

Dnešní soupeř Česka v úterý prohrál s Norskem 0:2. „Byl to hodně důležitý zápas pro oba týmy a Norové moc dobře věděli, co chtěli,“ podotýká Varaďa. „Dánové mají trochu problém dávat góly, chybí jim tam jména“ přidává Burkert. „Věřme ale, že český tým takový přístup nemá a uvědomuje si důležitost toho zápasu,“ doplňuje Varaďa.

Rakousko šokovalo Kanadu

V úterních zápasech zažili totální šok Kanaďané, kteří nad Rakouskem ještě před třetí třetinou vedli 6:1. Zápas ale nakonec muselo za stavu 6:6 rozhodnout až prodloužení, ve kterém Kanada udeřila po 15 vteřinách. „Byl tam hodně znát ten pocit uspokojení a odfláknuté dvacetiminutovky od Kanady,“ tvrdí Varaďa.

„Rakušané na co sáhli, to jim vyšlo. A je to varování i pro nás, protože nás teprve čekají,“ dodává zkušený trenér. „Trochu se jich asi musíme začít bát,“ souhlasí Burkert.

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy
….