Šestnáct řidičů pod vlivem. Policie stavěla i řidičku, která před jízdou vypila dva litry vína

Policejní hlídky na Prostějovsku o víkendu přistihli 16 řidičů motorových i nemotorových vozidel pod vlivem alkoholu. Rekordmankou byla padesátiletá řidička, která s velkými obtížemi parkovala v neděli u prodejny v Brodku u Prostějova. Její podezřelé manévry na silnici neušly pozornosti svědků, přivolaní policisté jí naměřili téměř 2,5 promile alkoholu. Podezřelá přiznala, že během dne vypila dva litry vína, sdělila dnes mluvčí policie Miluše Zajícová. Mezi podnapilými byli i řidiči motocyklů, elektrokoloběžek či cyklisté.

V neděli dopoledne zastavili policisté například v Protivanově pětadvacetiletého řidiče motocyklu, kterému naměřili 0,9 promile. „Mladík s naměřenými hodnotami souhlasil a doznal se k požívání alkoholu v nočních hodinách,“ uvedla policejní mluvčí.

Pozor Aktualita:  Skandál na Eurovizi. Nizozemský zpěvák kvůli násilí končí a šetří ho policie

Dalšího muže na silnici pod vlivem alkoholu odhalila policejní hlídka v pátek v noci nedaleko Kostelce na Hané. „V katastru této obce v nočních hodinách spatřila hlídka před sebou manévrujícího cyklistu, který se před nimi nečekaně poroučel k zemi a zajel do příkopu. Hlídka u něho provedla dechovou zkoušku a zjistila, že si před jízdou popil. Naměřené hodnoty se zastavily na hladinách 1,88 a 1,95 promile. Pád se naštěstí obešel bez zranění,“ uvedla mluvčí.

V sobotu v nočních hodinách v Němčicích nad Hanou policejní hlídka zastavila a zkontrolovala jednadvacetiletého mladíka jedoucího na elektrokoloběžce. Podle dechové zkoušky měl až 2,48 promile alkoholu.

Pozor Aktualita:  Vydejte se do Východočeského divadla o Pardubické muzejní noci a užijte si spoustu prohlídek

Nehody pod vlivem alkoholu jsou jednou z častých příčin dopravních nehod v Olomouckém kraji. Loni vliv alkoholu u viníka hrál podle policejních statistik roli u 280 z celkových 6162 nehod, což je o osm více než předchozí rok a o 20 více než v roce 2021. Na jízdy pod vlivem alkoholu a drog jsou cíleny v kraji bezpečnostní kontroly.

ZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy