Rána, krev a zlomený nos. Tvrďák Solák přesto dohrál a pomohl vybojovat postup na MS

V 15. minutě utkání 26letý házenkář při bránění rumunského Grigorase obdržel nechtěný, ale pořádně tvrdý zásah loktem. Hned zamířil na ošetřovnu a vypadalo to, že utkání pro něj kvůli zlomenině nosu skončilo.

Solák však ukázal srdce bojovníka. Po ošetření se vrátil nejprve na střídačku. O přestávce chvilku potrénoval a ve druhém poločase naskočil zpátky do české obrany. Navzdory riziku, že v každém souboji může do obličeje schytat další fatální ránu. Během útoků národního týmu pak na střídačce ledoval bolestivé zranění.

Foto: Patrik Uhlíř, ČTK

Brankář české házenkářské reprezentace Tomáš Mrkva.

V oblíbeném Brně reprezentanti předvedli výborný výkon. I když už ne v tradiční hale ve Vodově ulici, jež nesplňuje regule, ale v hokejovém Rondu. „Červené peklo se opět povedlo. Brněnské kouzlo pokračuje, i když to teď bylo v jiné hale. V Brně se nám hraje vždycky dobře. Dokázali jsme tu porazit Francii i Německo nebo stáhnout osmigólové manko se Srby,“ připomněl brankář Tomáš Mrkva památnou kvalifikaci na MS 2015.

To bylo naposledy, kdy si čeští házenkáři na šampionátu zahráli. Ze současného výběru si na to pamatují pouze Tomáš Babák, jenž teď odehrál svůj 100. zápas v reprezentaci, s Jakubem Hrstkou. „Pro mě osobně je to premiéra. Obrovsky se těším. Musíme jezdit na tyhle velké turnaje, abychom se mohli posunout a přiblížit se světové špičce,“ uvědomoval si Mrkva.

Zkušený 35letý gólman Kielu byl základním stavebním kamenem úspěchu v odvetě. „První utkání mi moc nevyšlo, takže jsem rád, že jsem tentokrát mohl pomoct týmu. Asi jeden z nejlepších výkonů v reprezentaci. Hlavně, že to stačilo na postup,“ liboval si po 17 předvedených zákrocích ze 31 střel. V lednu příštího roku se bude moct předvést poprvé v kariéře i na mistrovství světa.

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy
….