Váží 162 tun, na délku měří přes 82 metrů a stejně tak i na šířku. Řeč je o tramvajové křižovatce, kterou pro německé Brémy vyrobila prostějovská společnost DT – Výhybkárna a strojírna. Práce na této monumentální konstrukci trvala půl roku.
„Jde o obrovskou a složitou konstrukci obsahující různé kombinace výměn, výhybek a křižovatek. K samotné instalaci na křížení ulic Bennigsenstrasse a Hastedter Heerstrasse v Brémách, kde nahradí stávající triangl, dojde příští rok na jaře, což pomůže k rozšíření tramvajové sítě ve městě,“ říká generální ředitel prostějovské DT – Výhybkárny a strojírny Marek Smolka. Výrobky prostějovské společnosti už slouží v řadě německých měst, včetně Berlína, Kolína nad Rýnem, Norimberku a Düsseldorfu.
Celá křižovatka váží 162 tun. Skládá se ovšem z několika částí, které se sestaví a svaří přímo v jedné z montážních hal v Prostějově. Přesnost je na milimetry.
Celá křižovatka váží 162 tun a skládá se z několika částí. Tyto segmenty se kompletují a svařují přímo v montážní hale v Prostějově s přesností na milimetry. Projekt zahrnoval nejen běžné oblouky, ale také:
- čtyři atypické třícestné výměnové části,
- osm standardních výměn (R50m),
- čtyři rozřazovací výměny,
- čtyřnásobné křížení uprostřed.
Brémy, které mají hustou tramvajovou síť, se rozhodly přeměnit ji na rychlou a moderní páteřní kolejovou dopravu. Prostějovská společnost k tomu významně přispívá. „Od roku 2015 do současnosti jsme dodali dopravnímu podniku v Brémách (BSAG) žlábkové kolejové konstrukce už na 9 různých projektů. Právě ukončenou zakázku jsme získali na konci loňského roku a realizovali ve výrobě postupně od května do listopadu. Tomu předcházelo několikaměsíční zpracování v konstrukci a technologii. Těší nás, že příští rok na tento úspěch navážeme výrobou dvoukolejného tramvajového trianglu v hodnotě téměř 700 tisíc EUR,“ dodává Marek Smolka.
✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy