Při nehodách na dálnici D35 postupně bourali řidiči 13 vozidel

Nešťastná 13 v pondělí přinesla smůlu 13 řidičům, kteří ráno havarovali na dálnici D35 u Olomouce. Během tři čtvrtě hodiny zde mezi 270. a 275. km ve směru od Ostravy do sebe narazilo 13 vozidel. Celková škoda přesáhla 1 milion 400 tisíc korun. K první nehodě vyjížděli policisté dálničního oddělení Kocourovec o půl sedmé ráno. Na 270. km se srazilo 5 vozidel.

Policisté zjistili, že se jedná o dvě nezávislé nehody. Řidič dodávkového vozidla Volkswagen Transporter nestačil zareagovat na vznikající kolonu před ním, nedodržel bezpečnou vzdálenost za vozidlem Toyota RAV4 jedoucího před ním a narazil do něj. Za dodávkou stačilo bezpečně zastavit nákladní vozidlo i osobní vozidlo Renault Clio. To se ale brzy stalo obětí další dopravní nehody.

Řidič vozidla Audi A3 nestihl zareagovat na dopravní situaci, nedodržel bezpečnou vzdálenost mezi vozidly a narazil do vozidla Volkswagen Passat jedoucího před ním. Ten se dostal do pohybu a narazil do zadní části vozidla Renault Clio.

Pozor Aktualita:  Řidička BMW si měla na Liberecku za jízdy seřizovat zpětné zrcátko. Havarovala

Obě nehody se obešly bez zranění s celkovou škodou 580 tisíc korun.

Za půl hodiny, v sedm hodin ráno, se na 274,5. km ve stejném směru srazilo dalších 5 vozidel. Řidič dodávkového vozidla Peugeot Boxer nestihl včas zareagovat na kolonu pomalu jedoucích vozidel v pravém jízdním pruhu, a aby zabránil srážce, rychle strhl řízení vlevo. Přitom narazil do vozidla Škoda Fabia jedoucího před ním. Fabia byla vymrštěna vpřed a narazila do vozidla Škoda Felicia. Došlo k řetězové reakci, při které Felicia narazila do Škody Superb a ta do nákladního vozidla Saxas. Po nehodě byla řidička Škody Felicia převezena do Fakultní nemocnice Olomouc. Policisté odhadli škodu na 530 tisíc korun.

Pozor Aktualita:  S plynovkou v ruce měl v Opavě vyhrožovat dvěma ženám senior. Do pátrání po něm se zapojila také zásahová jednotka

Deset minut po sedmé hodině došlo na 273. km dálnice ve stejném směru k nehodě 3 nákladních vozidel. Řidič nákladní soupravy Volvo se plně nevěnoval řízení, dle svých slov vlivem únavy usnul a naboural do vozidla Scania s návěsem jedoucího před ním. Scania pak následně narazila do nákladního vozidla Mercedes s návěsem. Při nehodě nebyl nikdo zraněn a celkovou škodu policisté odhadli na 300 tisíc korun.

Žádný z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu. Apelujeme na řidiče, aby jezdili s maximální opatrností. Přichází doba různých uzavírek komunikací z důvodu jejich oprav. S tím souvisí tvorba kolon, na které musí řidiči v pravou chvíli reagovat. Pokud budou sledovat provoz a plně se věnovat řízení, potom dorazí do cíle bez nehody.

Foto: Policie ČR

Celý článek zde: ZDROJ ZDE
….
✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy
….