Opravy zkomplikují letní provoz ve Zlíně, omezení se nevyhnou ani centru

Ilustrační foto

ZLÍN – Trpělivostí se musí obrnit řidiči, kteří budou v létě projíždět Zlínem. I letos na ně čeká řada uzavírek, které zkomplikují provoz. Většina z nich začne již v červnu.

Silničáři zamíří nejdřív do Vavrečkovy ulice a na náměstí Práce. „Přípravné práce se zahájí už v pondělí 3. června a uzavírka ulice Vavrečkovy začne platit od pondělí 10. června. Předmětem díla je odstranění současného povrchu včetně podkladních vrstev,“ informoval mluvčí radnice Tomáš Melzer.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidiče čekají uzavírky a změnu trasy linky MHD č. 38, která pojede po objízdné trase. Cestující proto musí počítat s prodlevou. Stavba za 6 milionů korun má být hotova do startu Barum Rally 16. srpna.

Pozor Aktualita:  V parku v Liberci udeřil blesk. Zranil nejméně čtrnáct lidí, mezi nimi i děti

Zcela zásadní změnu čeká most přes Kudlovský potok u Centroprojektu. Stávající lávka s chodníkem půjde k zemi a obnoví se i povrch silnice. „Stavební práce se zásadním omezením provozu v jednom jízdním pruhu u Kudlovské přehrady se mají uskutečnit v termínu od 9. července, kdy končí uzavírka ulice Antonínova, kterou provádí ŘSD. Průjezd v obou směrech u Kudlovské přehrady by měl být obnoven do konce letních prázdnin. Předání hotového díla se odhaduje v termínu do konce října,“ uvedl náměstek pro dopravu Michal Čížek.

Největší letní stavbu s nejvýznamnějším dopadem pro provoz zahájí v sobotu 29. června Ředitelství silnic a dálnic ČR. V plánu je oprava povrchu silnice I/49 na ulici Osvoboditelů, konkrétně se jedná o práce v místě křižovatky s ul. Štefánikova po silnici I/49. Pokračovat se pak bude ve směru na Otrokovice ke křižovatce ul. Antonínova. Opravy by měli podle ŘSD skončit 15. srpna.

Menší akcí je pak chystaná rekonstrukce chodníku na náměstí Práce. Ta spočívá v úpravě současného chodníku mezi křižovatkou ulice Gahurova a třídou. T. Bati a zastávkou MHD – náměstí Práce. Zde se uskuteční i sadové úpravy. Tento projekt připravil odbor Městská zeleň.

Pozor Aktualita:  Místní referenda jsou často klidnější než komunální kampaň, kontroverze k nim ale patří, míní politolog

„Snažili jsme se práce na území města Zlína zkoordinovat tak, aby co nejméně zasáhly obyvatele. Samozřejmě nějaká omezení budou. Nejsložitější opravu pro dopravní toky provede ŘSD v době státních svátků na přelomu června a července, a to opravu ulice Osvoboditelů kolem městského divadla. Snažili jsme se v tomto roce omezit opravy v centru na minimum a pracujeme spíše v okrajových částech města,“ sdělil Michal Čížek. Mapy uzavírek lidé najdou na webu města Zlína.

Přehled dopravních staveb

Ulice

Švermova, Malenovice – květen – říjen

Vavrečkova, od ul. Gahurova po Flip – červen – srpen

Klečůvka – Borošín – červen – říjen

Filmové ateliéry, Fabiánka – červen – září

Osvoboditelů – 29. června – 15. srpna

Most u Kudlovské přehrady – červenec – říjen

Chodníky

Chodník v ul. Hrabůvky-Prštné – červen – září

Kostelec, ul. Zlínská – červen – září

Štípa, ul. Velíkovská – červen – prosinec

Rekonstrukce plynovodu

tř. T. Bati, Hluboká, Štefánikova, Slovenská a Díly I. – červen – červenec

Pozor Aktualita:  Proč existují letní a zimní pneumatiky?

Sokolská, Partyzánská, Dr. Kolaříka, Nivy I, Vršavská, Pod Nivami. – do června

tř. T. Bati, I. etapa – do června Vavrečkova a nám. Práce, na podzim ul. Soudní, Školní, Sadová, Osvoboditelů, Hradská, Divadelní, Potoky, Štefánikova a park Komenského

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy
….