Opravy zavřou jeden pruh. V centru Olomouce

Město Olomouc se chystá vyměnit dlažbu na třídě Svobody. Opravy u tramvajové zastávky omezí provoz, rekonstrukce místa začne už v pondělí 20. května. Řidiči budou muset využít objízdnou trasu.

„Výrazně zhoršený stavebně technický stav vozovky v blízkosti tramvajové zastávky Náměstí Hrdinů omezil v posledních týdnech povolenou rychlost na 30 kilometrů v hodině. Na základě vyhodnocení informací z vývrtu sond byl naplánovaný rozsah opravy,“ uvedla olomoucká radnice ve středu na webu.

Stavební úpravy vozovky začnou v pondělí 20. května. Technické služby tady předláždí úsek od přechodu u tramvajových zastávek na náměstí Národních hrdinů po křižovatku s Vančurovou ulicí, a to ve dvou etapách.

Pozor Aktualita:  Při nehodě na Táborsku zemřel po střetu s autem cyklista

První etapa vyjde na pět týdnů, v té dojde k předláždění úseku po autobusovou zastávku Náměstí Hrdinů u označníku „E“. Od 1. července se práce přesunou právě na tuto autobusovou zastávku. „Zde budou práce probíhat až do poloviny srpna, a to kvůli nutnosti betonování podloží, které si žádá potřebnou technologickou dobu provedení. Po celou dobu probíhajících oprav nebude zmíněná autobusová zastávka obsluhována a bude přemístěna k označníku „F“,“ informovali zástupci města.

Co čeká na řidiče? Objížďka

Řidiči od 20. května do 30. června místem od Okresního soudu vůbec neprojedou. „Řidiči jedoucí směrem k Okresnímu soudu budou muset využít objízdnou trasu přes Palackého, Krapkovu a Havlíčkovu ulici. Stavební práce totiž jízdní pruh v tomto směru zcela uzavřou,“ popsala mluvčí města Jana Doleželová. Druhá etapa přinese jen částečnou uzavírku. Doprava během ní bude vedena přes tramvajový pás. „Předpokládané náklady jsou 1,15 milionu korun,“ uzavřela mluvčí.

Pozor Aktualita:  Tip na výlet: Kaple svatého Rocha ochránila Úsov před morem. Vydejte se tam podívat

ZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy