O Nečasovi, kterému jako by se nechtělo do Prahy, problému české ofenzivy i neskutečných fanoušcích

„Já už chápu, proč je Praha takové lákadlo pro většinu hráčů. Oni by si fanoušci mohli myslet, že je zajímá z historického pohledu. Ale to, co se děje v hale, jinde nezažiješ,“ obdivuje diváckou kulisu redaktor Jan Škvor, který šampionát pokrývá přímo z dějiště, z pražské O2 areny. „Ta návštěvnost je neskutečná, i na ty méně atraktivní zápasy je 95% haly zaplněno,“ doplňuje Kézr.

Diváci tvoří neskutečnou atmosféru i na zápasech, ve kterých nehraje domácí tým nebo Slovensko či Polsko s výraznou základnou fanoušků. „Viděl jsme zápas Švýcarska s Rakouskem. To byla atmosféra, kterou na šampionátech v cizině zažiješ jedině, když hraje domácí tým,“ tvrdí šéfredaktor Sport.cz Kézr.

Pozor Aktualita:  Netuším, kde stříbrná medaile skončila, vzpomíná kalič Suchopárek nejen na Euro v Anglii či titul získaný i promarněný se Slavií

Foto: Michaela Říhová, ČTK

Fanoušci sledují mistrovství světa v hokeji v pražské fanzóně, 10. května 2024, Praha

Česká republika změnila gólovou písníčku. Nově se po vstřelené brance rozezněla verze písně Hoja, hoj od skupiny Walda Gang. „Ale přes ten rachot diváků to vlastně vůbec není slyšet,“ směje se Škvor. „Nebo když se Finové snažili spojit s videokouči na tribuně, tak museli gestikulovat přes plexisklo, protože se neslyšeli ani ve sluchátku,“ připomíná Kézr situaci z úvodního duelu české reprezentace, kdy na základě trenérské výzvy nebyl uznán gól Ondřeje Paláta.

Šestibodové uklidnění

I přesto má ale tým Radima Rulíka po třech zápasech šest bodů. „Myslím, že to není málo, byly to tak vyrovnané zápasy, že jsme klidně mohli mít body tři,“ říká o duelech s Finskem, Norskem a Švýcarskem Škvor. „Je to nějaký signál i pro uklidnění toho týmu,“ přitakává Kézr.

Český tým teď čeká trojboj zdánlivě slabších soupeřů. „I když Dány jsme neporazili za tři body už hodně dlouho,“ přidává šéfredaktor. Na výhru v základní hrací době totiž proti dánskému týmu čeká národní tým na MS už dvanáct let. „Ale cítím z hráčů pokoru, rozhodně tam není pocit, že teď už to bude snadné,“ doplňuje Škvor.

Stěžejní postavou výkonů Česka je Lukáš Dostál. „Dává strašnou jistotu tomu týmu. Nevypadávají z něj ty puky, hráči se na něj můžou spolehnout,“ glosuje výkony třiadvacetiletého gólmana Škvor. „Vypadá to, že Lukáš potřeboval ten turnaj v Brně, aby si zvykl na širší kluziště. A jestli to měl takhle Ondřej Pavelec vymyšlené, tak klobouk dolů,“ chválí trenéra brankářů Kézr.

Otázkou zůstává, jak bude točení mužů v brankovišti pokračovat. „Ve středu očekávám v brance Lukáše Dostála,“ říká Škvor. „Myslím, že bude chytat Petr Mrázek,“ oponuje Kézr. „Ale jsem přesvědčen, že Pavelec to má dopředu vymyšlené,“ dodává.

Špaček svými výkony vzdoruje nařčení z protekce

Redaktoři ve speciálním díle podcastu k mistrovství světa řešili i složení české obrany. Lehkým překvapením může být velký icetime mladého Davida Špačka. „Často jsem slyšel, že je v nominaci z protekce, ale to se mi nezdá, s tím nemůžu souhlasit,“ ohrazuje se Kézr. „On je tátovi neskutečně podobný ve všem. Ale ani nesouhlasím, jde zápas od zápasu strašně nahoru,“ dodává Škvor.

Mnohem větší problém ale řeší česká reprezentace v útoku. „Řeknu k tomu dvě statistiky, jsme čtrnáctí v úspěšnosti střelby, jsme čtrnáctí ve využití přesilovek. A na turnaji hraje šestnáct týmů,“ krčí rameny nad českou ofenzivou Škvor. „Myslím, že jde hlavně o správnost toho provedení a zvládnutí akce v rychlosti,“ vykládá Kézr.

Foto: Vlastimil Vacek, Sport.cz

Ondřej Kaše, Roman Červenka, Lukáš Sedlák, David Špaček a Matěj Stránský během tréninku hokejové reprezentace před utkáním s Finskem v rámci Mistrovství světa 2024, dne 9. května 2024 v Praze

Nečas zatím odsunul příjezd do Prahy

Zvednout útočné statistiky by mohly případné posily ze zámoří. Národní tým si nechává na soupisce tři volná místa a stále čeká na Martina Nečase z Caroliny, Davida Pastrňáka a Pavla Zachu z Bostonu. „Trochu to ale s nadsázkou vypadá, že se nikomu z těch kluků do té Prahy nechce,“ směje se Kézr, protože právě Nečas v noci rozhodl o výhře Caroliny, která tak snížila sérii s Rangers na 2:4. „On neskutečně vyrostl, včera to byl nejlepší hráč na ledě. A kdyby mohl přijet, tak by to byla obrovská posila,“ přidává Škvor.

V noci se ale pokusí konec sezony odvrátit i Boston. „Ty lajny trochu začínají fungovat, takže kdyby se stalo, že Pastrňák se Zachou by mohli přijet, tak je otázka, kam s nimi,“ ptá se Kézr. „Prostě zachováš třeba dvě formace. Ostatní roztrhneš. Zas když máš volného Pastrňáka, tak ho nemůžeš nechat být,“ odpovídá Škvor.

V dalším díle podcastu Za mantinelem, vysílaném ze speciálního studia v hotelu Stages, zazní i jména hráčů, kterým se podle našich redaktorů zatím příliš nedaří, oba rozeberou i dění ve skupině B a přiblíží, jak by mohl vypadat souboj Česka s Kanadou.

Aktuální hokejové události pod drobnohledem redaktorů Sport.cz.

Poslechněte si i naše další podcasty a pořady:

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy
….