Někdejší juniorský mistr světa Sýkora ukončil vícebojařskou kariéru

Sýkora závodil na olympijských hrách v Riu de Janeiro 2016 a Tokiu 2021 a před podzimní přípravou toužil po startu a životním výsledku na OH v Paříži. Zdraví mu ale znovu zhatilo plány.

„Do konce minulého roku to vypadalo slušně, ale poté mě covid vyřadil na pár týdnů z tréninku a já musel vynechat halovou sezonu. Od té chvíle už jsem se nedokázal dostat v přípravě k časům z minulých let a začaly mě provázet i další zdravotní problémy. Aby toho nebylo málo, před finálním soustředěním na Kanárech jsem si natrhl zadní stehenní sval a bylo jasné, že nebude reálné v sezoně složit kvalitní výkon, který by mě na olympiádu kvalifikoval,“ uvedl dlouholetý přední český desetibojař s osobním rekordem 8122 bodů.

Pozor Aktualita:  Krutá rána pro českou tenisovou hvězdičku, pozastavená činnost!

Na velké seniorské akci debutoval jako novopečený juniorský světový šampion na ME 2014 v Curychu, kde kvůli zranění nedokončil. Úspěšný pro něj byl rok 2017, kdy skončil desátý na HME v Bělehradu a v létě vyhrál evropský šampionát do 23 let. O dva roky později obsadil devátou příčku na HME v Glasgow.

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy
….