Nad Sigmou visí Damoklův meč. Odvrátí proti Votrokům konec sezony?

V neděli v 15 hodin bude pokračovat na Andrově stadionu odveta semifinále skupiny o konferenční ligu mezi olomouckou Sigmou a Hradcem králové. Po porážce 1:3 nad domácími visí Damoklův meč hned z několika důvodů. Dokážou překvapit?

Přestože to byli Hanáci, kdo jako první minulý týden skóroval, ztratili vedení ještě v úvodní půli a nakonec odjeli s nepořízenou. Kabinu Jiřího Saňáka trápí zranění. Dlouhodobě je vyřazena brankářská jednička Macík a obránce Novák. Otazník visí nad Fortelným, Navrátilem, Slámou nebo Vodhánělem. Pokud navíc Sigma vypadne, nesplní před sezonou stanovený cíl, tedy pokusit se dostat do boje o Evropskou konferenční ligu. Neutichly ani spekulace o možném novém nástupci trenéra Saňáka. Pozitivem oproti duelu pod Lízatky může být návrat vykartovaného Juliše a také Víta Beneše, a především domácí tribuny.

Pozor Aktualita:  Druhé místo Slavie je neúspěch. Trpišovskému chybí výhra v derby nad Spartou

Naopak Východočeši obratem v úvodním poločase minulou neděli potvrdili , že se jim pod taktovkou Davida Horejše daří, když přidali pátou výhru z posledních devíti duelů. S čistým kontem odcházeli šestkrát, z toho třikrát z půdy soupeře, mezi nimi byla i Olomouc. Černobílí už své předsezónní abice splnili, vyhnuli se skupině o udržení a dostali se do boje o evropskou ligu, úspěch v nadstavbě pro ně může být třešničkou na dortu. Mimo dlouhodobě vyřazeného Rady, Leibla a Heidenreicha není jistý start ani u Krejčího či Šašinky. Daniel Vašulín, který před týdnem rozhodnul o osudu utkání, může další brankou vyrovnat svůj osobní rekord v počtu branek.

Pozor Aktualita:  Povolení na výstavbu studny zdraží o 9700 korun. Za současnou sazbu si o něj lze zažádat do července

Od poslední výhry Sigmy nad Votroky na Andrově stadionu uplyne za tři dny už třináct let, po brankách Pavla Šultese odcházely celkjy ze hřiště s výsledkem 2:0. Naposledy Olomouc vyzrála na svého soupeře v září, kdy mu překazila slavnostní otevření Malšovické arény stejným výsledkem jako minulý týden, ovšem v její prospěch. Bilance je však z posledních deseti vzájemných střetnutí 3-4-3. Kdo tedy získá divokou kartu a postoupí dál, bude zajímavé sledovat.

ZDROJ ZDE ✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy