Na krajském sletu Sokola v Brně bude cvičit 3200 cvičenců

Foto: Sokol

BRNO – Krajský sokolský slet Jihomoravského kraje pořádá Sokol Brno I, jehož sokolovna patří k největším v republice. Ke sletu patří i slavnostní průvod sokolů centrem města na stadion T. J. Sokola Brno I na Kounicově ulici. Zpestřením bude i soutěž ve šplhu na 8-metrovém laně.

Na ploše stadionu v Kounicově ulici se v neděli 9. června v rámci  sletu Jihomoravského kraje představí ve 12 hromadných skladbách až 3 200 cvičenců. Krajský slet bude zahájen ve 13:00 u Besedního domu slavnostním průvodem sokolů centrem města na stadion T. J. Sokola Brno I na Kounicově ulici. Předvedení hromadných sletových skladeb začne ve 14 hodin slavnostním nástupem vlajkonošů, praporečníků, sokolské stráže a cvičenců z šesti jihomoravských sokolských žup. V brněnském muzeu je od středy do neděle k vidění zlatá medaile Bedřicha Šupčíka a v sobotu se můžete přijít podívat na světového rekordmana ve šplhu Matěje Cigla. „Jsme největším z krajských sletů a všichni se můžou těšit na neopakovatelný zážitek. Ať už jste či nejste sokolové, přijďte nás podpořit a užít si atmosféru, která se opakuje jednou za šest let. Je to příležitost udělat si v Brně příjemný víkend,“ pozval starosta pořádající župy Jana Máchala Radek Bukovský. Na přípravě krajského sletu v Jihomoravském kraji se podílí župy Dr. Jindry Vaníčka, Jana Máchala, Dr. Bukovského, Krále Jiřího, Pernštejnská a Slovácká.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kromě přehlídky 12 hromadných skladeb v areálu Sokola Brno I se můžou návštěvníci těšit na soutěž ve šplhu na 8-metrovém laně na hradě Špilberk, v Hranolové věži. Velká cena jihomoravského kraje – memoriál Ladislava Váchy je součástí sletových soutěží a účastní se i světový rekordman Matěj Cigl. Brno si připomene i i významný úspěch Bedřicha Šupčíka, který získal před sto lety v Paříži první československý olympijský vavřín právě ve šplhu 8 metrovém na laně. Jeho zlatá medaile je nyní k vidění v Muzeu města Brna od středy do neděle. Podle starosty České obce sokolské Martina Chlumského jsou regionální slety velmi důležité. Propagují sokolské župy v místě jejich působení a upevňují jejich pozice v rámci kraje. „Sokol se dostane do povědomí veřejnosti a osloví nové zájemce o sportovní a kulturní činnost. Návštěvníci zažijí společně s námi atmosféru, která se opakuje jednou za šest let,“ doplnil Chlumský.

Pozor Aktualita:  Právo dítěte na bezpečí dnes není kvalitně ošetřeno, pomůže definice domácího násilí, říká zmocněnkyně

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy
….