Na Giru vyhrál po úniku do kopce Valentin Paret-Peintre,Pogačar je dál v růžovém

Třiadvacetiletý Paret-Peintre rozhodl o svém prvním vítězství v kariéře, a hned na Grand Tour, zhruba tři kilometry před vrcholem. Ve stoupání na Bocca della Selva stíhal společně s dalším Francouzem Romainem Bardetem vedoucího Jana Tratnika ze Slovinska, jenž jel přes třicet kilometrů v sólovém úniku.

Člen týmu Decathlon AG2R La Mondiale nejprve setřásl svého zkušenějšího krajana a zhruba 2,5 km před cílem se přehnal kolem Tratnika. „Poslední čtyři kilometry byly nejtěžší a řekl jsem si, že právě tam chci zaútočit. Takže jsem čekal, čekal, čekal, a když jsem uviděl tři kilometry do cíle, vyrazil jsem,“ popsal svou taktiku Paret-Peintre.

Osamocen si dojel do cíle pro vítězství, kterým napodobil loňský úspěch svého staršího bratra Auréliena, jenž je i na tomto Giru jeho týmovým kolegou a dnes byl pátý. „Loni organizátoři omylem napsali na lahev sektu moje jméno místo jeho. Tentokrát jsem skutečně vyhrál já a nebude s tím žádný problém,“ řekl s úsměvem vítěz.

Pozor Aktualita:  SESTŘIH: Tvrdá lekce. Finsko deklasovalo outsidera

Třiatřicetiletý Bardet skončil druhý s odstupem 30 sekund, Tratnik nabral na Pareta-Peintrea minutu. „Tři čtyři kilometry před cílem už mi slábly nohy. Ohlédl jsem se a oni kolem mě projeli dvojnásobnou rychlostí. Pak už jsem bojoval jen o to, abych se dostal do cíle,“ přiznal Tratnik. Skupina favoritů, jejíž členové dnes o etapový triumf neusilovali, dorazila na vrchol po více než třech minutách.

Největší adept na celkové vítězství Pogačar vede stále o 2:40 minuty před Kolumbijcem Danielem Martínezem. Vzhledem k tomu, že Pogačarova skupina se nesnažila uprchlíky dostihnout, dostali se před dnes dvacátého Hirta v průběžném pořadí někteří jezdci z úniků. Český cyklista tak vypadl z elitní desítky a je dvanáctý s šestiminutovou ztrátou na Pogačara.

Pozor Aktualita:  Válka ani bizary? Tadeáš Růžička v krátkém čase přišel hned o 3 souboje

Středeční 11. etapa z Foiano di val Fortore do Francavilla al mare měří 207 kilometrů a její druhá polovina je naprosto rovná, takže se očekává hromadný spurt.

Cyklistický závod Giro d’Italia – 10. etapa (Pompeje – Cusano Mutri, 142 km):
1. V. Paret-Peintre (Fr./Decathlon-AG2R-La Mondiale) 3:43:50
2. Bardet (Fr./dsm-firmenich-PostNL) -30
3. Tratnik (Slovin./Visma-Lease a Bike) -1:00
4. Bagioli (It./Lidl-Trek) -1:17
5. A. Paret-Peintre (Fr./Decathlon-AG2R-La Mondiale)
6. Geschke (Něm./Cofidis) oba -1:24
…20. HIRT (ČR/Soudal-Quick Step) -3:18
156. ČERNÝ (oba ČR/Soudal-Quick Step) -36:13.
Průběžné pořadí:
1. Pogačar (Slovin./UAE Emirates) 36:48:08
2. Martínez (Kol./Bora-hansgrohe) -2:40
3. Thomas (Brit./Ineos Grenadiers) -2:58
4. O’Connor (Austr./Decathlon-AG2R-La Mondiale) -3:39
5. Uijtdebroeks (Belg./Visma-Lease a Bike) -4:15
6. Tiberi (It./Bahrain Victorious) -4:27
…12. HIRT -5:57
153. ČERNÝ -2:35:27

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy
….