Moravskoslezští celníci vyrazili prověřit nelegální herny. Kromě hracích automatů zajistili také 36 gramů pervitinu

​Celníci z Moravskoslezského kraje byli opět úspěšní při kontrolní akci zaměřené na nelegální hazard. V rámci provedených kontrol v provozovnách po celém kraji bylo zajištěno celkem 44 technických herních zařízení, ke kterým provozovatelé neměli patřičná povolení. Kromě toho celníci zajistili také 800 ks cigaret bez platné české tabákové nálepky, 7 litrů alkoholu bez prokázání zdanění a také 36 gramů metamfetaminu.

V uplynulém měsíci se krajští celníci v rámci své kontrolní činnosti zaměřili na hojně se vyskytující problém v našem kraji, nelegální hazard.

Během pár dnů uskutečnili 33 monitoringů různých heren, barů a provozoven, ve kterých se tato nezákonná výdělečná činnost vyskytuje. V nemalém procentu případů se jednalo o kontroly provozoven, které byly v minulosti již několikrát celníky kontrolovány a v nichž se nelegální herní automaty nacházely. Největší počet automatů, celkem 19 kusů, zajišťovali celníci v baru v centru Ostravy. Tentýž den poté v městské části Moravská Ostrava zajistili při kontrole jiné provozovny kromě dalších 5 herních zařízení také 36 gramů metamfetaminu u osoby nacházející se v kontrolovaných prostorách.

Pozor Aktualita:  Policistům na Lounsku ujížděl řidič chrysleru

Třicetiletá žena, u níž se v osobních věcech našel sáček s bílým práškem nejdříve celníkům tvrdila, že se jedná o polské hnojivo na květiny. Provedený detekční test však odhalil, že jde o metamfetamin. Žena následně uvedla, že je pod vlivem této látky a celý obsah sáčku má pro vlastní spotřebu.

Od začátku roku zajistili moravskoslezští celníci celkem 81 kusů herních technických zařízení. Provozovateli nelegální herny hrozí pokuta ve správním řízení až do výše 50 milionů korun a propadnutí veškerého zabaveného zařízení. Po ukončení správního řízení jsou nelegální automaty zlikvidovány.

Pozor Aktualita:  Opilý řidič skončil s autem na rozestavěné dálnici D3 ve výkopu

Foto: Celní správa

Celý článek zde: ZDROJ ZDE
….
✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy
….