Memento blikanec. Spartu straší vzpomínka na šestnáct let starý kolaps

Pamětníkům z řad příznivců Sparty určitě vzpomínky na zpackaný závěr ročníku 2007/08 probleskly hlavou. A dost pravděpodobně se u nich kysele zašklebili. Protože současná situace se té tehdejší až nebezpečně podobá.

Tři kola před koncem, čtyřbodový náskok na Slavii. Sparta se chystá na domácí duel s pátým celkem tabulky. V současnosti Baník, v roce 2008 se jednalo o Brno. Stejně jako nyní málokdo pochyboval, že Letenští o titul přijdou.

Kouč druhé Slavie Karel Jarolím tenkrát ještě skousával porážku 0:3 od Viktorie Žižkov v předchozím kole. „Titul? Ohrožená je i naše druhá příčka. Abychom ji ještě udrželi…,“ bilancoval tenkrát trenér sešívaných.

Nakonec ale o pár týdnů později prožil mistrovskou radost v novém Edenu. Děkovat mohl převážně Spartě.

Po Brnu přišel další kolaps Sparty, tentokráte s Baníkem (1:2). Slavia naopak zvítězila v Mladé Boleslavi a posunula se na první příčku. Na Letné si trhali vlasy. Vlastními selháními se připravili o titul. Slavii k němu stačila remíza s Jabloncem, Sparta navíc potřetí v řadě prohrála.

Už před posledním kolem navíc ve funkci skončil trenér Sparty Michal Bílek. „Mužstvo zklamalo, jsem za něj zodpovědný a vyvodím z toho definitivní důsledky. Je to logické vyústění této situace,“ hlesl tenkrát.

Jasně, oba pražské celky jsou v současném stavu Fortuna ligy herně i výsledkově zbytku pelotonu daleko odskočenější, než tomu bylo v soutěži nesoucí název piva Gambrinus před šestnácti lety. V lize tenkrát střelcům kralovala jména jako Václav Svěrkoš, Miroslav Slepička, Jan Rajnoch nebo Goce Toleski. Asi si řeknete, že to už je pěkná řádka let.

Pozor Aktualita:  Co se stalo s Davidem Kozmou? Fanoušci mají obavu o OKTAGON hvězdu

Memento blikanec ale stále žije.

I proto kouč Brian Priske po sobotní remíze se Slavií odmítal tvrdit, že je hotovo. Dostal se totiž do stejné situace jako jeho kolega Bílek před šestnácti lety. Tři kola do konce, čtyři body náskok. „Boj o titul není uzavřený,“ varoval dánský kouč.

Optimističtější slova nevolil. Ale diví se mu někdo?

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy
….