Fotbalistky na úvod play off o postup na Euro deklasovaly 8:1 Bělorusko

Český výběr vedl už v šesté minutě 2:0 po gólech Khýrové a Svitkové, která po snížení Šlapakovové přidala ve 20. minutě svou druhou trefu. Do pauzy se dvakrát prosadila i Dubcová a český tým vstoupil skvěle i do druhé půle. Po brankách Staškové a Bartoňové to bylo v 52. minutě už 7:1.

Vzápětí přibrzdila reprezentaci červená karta pro Sonntagovou, čtvrthodinu před koncem přesto přidala další gól Černá. Radův tým zdolal Bělorusko počtvrté za sebou a vyrovnal proti němu nejvyšší výhru 7:0 z předloňské kvalifikace o mistrovství světa.

Play off o postup na mistrovství Evropy fotbalistek v roce 2025 – úvodní utkání 1. kola (ve Veliké Gorici):
Bělorusko – Česko 1:8 (1:5)
Branky: 16. Šlapakovová – 6. a 20. Svitková, 34. a 38. Dubcová, 2. Khýrová, 49. Stašková, 52. Bartoňová, 75. Černá. Rozhodčí: Grundbacherová (Švýc.). ČK: 53. Sonntagová (Česko).
Sestava Česka: Votíková – Šlajsová (72. Pěčková), Dědinová, Sonntagová, Bartoňová – Krejčiříková, Cahynová, Svitková (72. Bertholdová), Khýrová (63. Černá) – Stašková (81. Polášková), Dubcová (72. Kotrčová). Trenér: K. Rada.

Pozor Aktualita:  SESTŘIH: Slavia zvládla souboj pohárových účastníků a míří na první místo tabulky

Celý článek zde: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ můžete mít zde například formou zpětného odkazu více :Ceny reklamy