FOTBAL ONLINE: Dortmund zvyšuje v Madridu, Real zahazuje obrovské šance. Girona jde do vedení

Pro bratislavský Slovan jsou zatím konfrontace s evropskou elitou těžkou zkouškou, dvakrát prohrál o čtyři góly: na Celtiku 1:5 a doma s Manchesterem City 0:4. „V Gironě se budeme ze všech sil snažit být důstojným soupeřem a možná překvapit,“ podotkl trenér Slovanu Vladimír Weiss starší.

Girona je po dvou jednogólových porážkách s PSG (0:1) a Feyenoordem (2:3) zatím rovněž bez bodu. Je docela reálné, že Krejčí nastoupí, z posledních osmi soutěžních zápasů odehrál sedm. Vždy plnou porci minut.

Ladislav Krejčí z Girony a Tigran Barseghyan ze Slovanu.

Real proti Dortmundu

Real obhajuje celkový triumf v soutěži, v červnu ve Wembley porazil ve finále Dortmund 2:0. „Ještě nejsme na svých sto procentech,“ upozornil kouč Realu Carlo Ancelotti, jehož parta v minulém kole padla překvapivě v Lille.

Dortmund je zatím stoprocentně úspěšný. „Jen správná mentalita na úspěch nestačí. Musíme mít i hodně kvality, sebevědomí a také herní štěstí,“ řekl trenér Borussie Nuri Sahin.

Dále se dnes hrají zápasy AC Milán – Bruggy, Monako – Crvena zvezda Bělehrad, Arsenal – Šachtar Doněck, Aston Villa – Boloňa, Juventus – Stuttgart, Paris Saint-Germain – PSV Eindhoven a Sturm Graz – Sporting Lisabon.

Sparta se představí ve středu na půdě Manchesteru City.

Fotbalisté AC Milán porazili na svém hřišti 3:1 oslabené Bruggy a získali první body v soutěži. Ve druhém podvečerním utkání Monako deklasovalo doma 5:1 Crvenou zvezdu Bělehrad. Dalších sedm duelů je na programu od 21:00.

AC Milán v úvodních dvou kolech podlehl Liverpoolu a Leverkusenu, dnes ale potvrdil roli favorita. „Rossoneri“ poslal do vedení v 35. minutě trefou přímo z rohového kopu Pulisic. Následně viděl červenou kartu za ostrý „šlapák“ Onyedika, hosté přesto dokázali srovnat v 51. minutě zásluhou Sabbeho. O výsledku ale rozhodly dva zásahy Reijnderse. V závěru mohl slavit i šestnáctiletý domácí útočník Camarda, nejmladšímu italskému hráči v historii soutěže však zkazil gólovou radost videorozhodčí, který odhalil ofsajd.

Monaku pomohl k vítězství dvěma góly záložník Minamino. Knížecí celek má po třech zápasech sedm bodů a zatím je v čele neúplné tabulky, srbský celek je na nule.

AC Milán – FC Bruggy 3:1 (1:0)
Branka: 61. a 71. Reijnders, 34. Pulisic – 51. Sabbe. Rozhodčí: Zwayer (Něm.). ČK: 40. Onyedika (Bruggy).
Monako – Crvena zvezda Bělehrad 5:1 (2:1)
Branky: 21. a 70. Minamino, 45.+4 Embolo, 54. Singo, 90.+6 Akliouche – 27. Ndiaye z pen. Rozhodčí: Stieler (Něm.).
21:00 Arsenal – Šachtar Doněck, Aston Villa – Boloňa, Girona – Slovan Bratislava, Juventus Turín – Stuttgart, Paris St. Germain – PSV Eindhoven, Real Madrid – Dortmund, Štýrský Hradec – Sporting Lisabon.